1 mayıs gerçek işcilerin çalışması

1 mayıs günü gerçek emekciler çalışır, tatlı marjinal solcularımız ise edebiyatını yapar. senin meydanda olman, yerin kaç metre altına inen madenci abilerimize avantaj sağlamıyor kardeşim. ne zaman ülkede söz sahibi olursan o zaman emek veren abilerimize adalet, hak, hukuk dağıtabilirsin. bırakalım şimdi boş edebiyatlarımızı.
cumhuriyetin sadece 29 ekimde , gençlerin 19 mayıs, çocukların 23 nisanda hatırlanması ile benzer durumlardır. ülkemizde malesef ki böyle özel günlerde sosyal medyada bir bayrak, bir atatürk fotoğrafı paylaşıp altına da sözünü koyup "ben sorumluluğu yerime getirdim" diyip hayatına devam eden onca insan var ki! hiçbir zaman bir bayramı sosyal medyada kutlamadım ve de kutlamayacağım. ben o bayramların ne anlama geldiğini bilerek yaşayıp ona göre hareket edeceğim.
başlığı açan yazarın da dediği gibi madende çalışan insanlar var. somada katliam yaşandığında 2 hafta gündemde bulundu. sonra unutulup gitti hatta somadan yüzde 60 ile akp çıktı ki en büyük suçluları onlar iken. ben de öyleyim siz de öylesiniz. unutuyoruz. yakın çevremizden birinin başına gelmedikçe unutuyoruz. bombalar patladığı zamanı hatırlayın. ilk aklımıza gelen yakınlarımız oluyordu. kimseye zarar gelmemişse önce bir rahatlayıp sonra saldırıyı gerçekleştirenlere sövmeye devam ediyorduk. 1 hafta sonra ise unutup gidiyoruz. kimseyi suçlamıyorum. ben de öyleyim. insanın doğası gereği böyle ama bunun farkında olarak yaşıyorum. en azından ne bileyim söylenip söylenip sonra tatile gideceğim diye oy kullanmamazlık etmiyorum.
konudan oldukça saptım şöyle özetleyeyim. 1 mayısta greve, yürüyüşe gidip geri kalan 364 gün hiçbir şey yapmazsan sen gösteriş peşinde koşan bir insansın demektir ya da sadece kendini tatmin etme peşindesindir. eğer bunu bir yıla yayabiliyorsun o zaman bu bayram en çok senin bayramındır.
her 1 mayısta yaşanılan eylemdir. çok mu zor arkadaş bir gün tatil vermen. aynı şekilde otobüslerin de bedava olması gereken bayramdır..
özel sektör, hakların yenilmesi, çileler, bir gün emeginize değecek dunyanin bütün işçileri.