2013 gezi olayları

28 mayıs salı günü hükümet karşıtları tarafından başlatılmış ve başarısız olmuş ayaklanmadır.aynı zamanda benim de katılmış olduğum eylemlerdir.nitekim herkesin keyfinin yerinde olduğu,pankart hazırlayıp ucuz bira içtiğimiz,çadırlarımızın içinde korunmasız seks yaptığımız bir gece çıkan olaylar silsilesinde müdahaleye maruz kaldım ve vefat ettim.
bu kadar aşşağılanmış şekilde yansıtılmasını anlamadığım olaylardır
sanılanın aksine ayaklanma olarak değil pasif direniş olarak olarak başlayan eylemlerdir. ilk zamanlarında çadırların kurulduğu, kitapların okunduğu, okan bayülgen'in radyo programını oradan yaptığı eylemler bir akşam çeşitli şehirlerden gelen insanların da katılmasıyla toplu protestoya dönüşmüş, bir anda ülkeye yayılmıştır. sonra, sonrası malum zaten.
astıkları denizler okyanus olup geri geldi. başlarda çok iyiydi sonuna kadar destek verdik mesele ağaç değil ülke dedik ama ne zaman dhkp-c ve pkk sempatizanı örgüt üyeleri yavşak orospu çoçukları türkiye cumhuriyetine itibarsızlaştırma çabaları içine girdi o zaman boku çıkmaya başladı. gezi parkı ruhu hep var ama bu kanı bozuklar aramıza girmeye başladığı zaman haklılığımızı yitirmeye başlıyoruz.
astıkları deniz, döneminde mahir çayan'ın önderlik ettiği devrimci halk kurtuluş partisi cephesi'den tek farkı olan, silahlı-partili mücadele yerine küba devrimini yaratan gerilla mücadelesini sahiplenip türkiye halkının kurtuluş ordusu'nu kurmuştur. romantik solculukla değil, teorik solculuk ile sahiplenelim lütfen.

not:cepheli değilim.
orada bulunup olayları görmeden, içinde yer almadan, yalaka medyanın haberleriyle konuya hakim olan şahısların yorum yapmaması gereken başlıktır.
güzel başlayıp bokla biten bir eylemdi. anarşizm adı altında otobüs yakmak polise molotof atmak "cumhuriyetçi" insanlara yakışmaz. ki her ne sebeple olsun devletin kolluk kuvvetlerine bu denli baş kaldırmak doğru değildir. öyle ya da böyle can kayıpları yaşandı değer miydi? hayır. değişen bir şey oldu mu? hayır. siyasilerin yavşaklığı yüzünden insan canını tehlikeye atmaya gerek yoktur.
ki ilk zamanları dahil etmeyerek konuya atamın bir sözü ile noktayı koyuyorum.
"herkesin polisi kendi vicdanıdır,polis vicdanı olmayanların karşısındadır."
hükümetin halkı kaale almadığını gezi parkı olayları sırasında çok iyi gördük.. her yer direniş efendim..