30 mart 2018 kordonda işlenen cinayet

olumle sonuclanmis olaydir. yorum yok.
 resim
şok eden olaydır. çanakkale'de pek olmaz böyle şeyler. şaşırttı.
kanımız dondu. neyi alıp veremediniz? yazık olmuş...
saldırgan, üniversite öğrencisi genci bıçakladıktan sonra canı yandığı için bağırması üzerine sinirlenip silahıyla vurmuş. bu ne tarz bir vahşet ? yazarken tereddüt ettim resmen.
bireysel silahlanmanın gittikçe arttığı ülkemizde bu tarz durumların yaşanması bu artışı engellemek için yetkililerin birşeyler yapması gerektiğini ispatlıyor.

edit:@horizon dan olayın aslını öğrenince katil zanlısına hak verdiğim olaydır. şimdi bu çocuğun hapis yatması mı adalet ?
yuh ya kanım dondu resmen
kitle iletişim araçları ile herkesin hayatını şekillendiriyorlar ya hani, izliyor diziyi sanaldan geliyor gerçeğe bir bakmış mafya olmuş katil olmuş alışın artık hegomanya konusu bunlar olağan şeyler
haberi okuduğumuzda ölen genç çocuğun 17 yaşında olduğu, cinayeti işleyenin ise 14 yaşında bir çocuk olduğunu görüyoruz. iki el kurşundan sonra hıncını alamayıp kalbine ekmek bıçağı sapladığı belirtilmiş. herhangi bir kaçma teşebbüsü bulunmadan teslim olup "tecavüzcü" diye de bağırıyormuş. bu bilgilerden yola çıkarsak zanlının ablası,sevgilisi gibi yakınına ölen kişinin bir şeyler yaptığını düşünebiliriz. yoksa 14 yaşındaki bir çocuğun çanakkalenin en kalabalık yerinde gözü dönmüş şekilde böyle bir cinayeti işleyecek kadar gözü dönmesini anlamdıramıyorum.
edit: alttaki entry bizi aydınlattı tecavüze uğrayan kendisiymiş. adaletsizliği bir kez daha görmüş olduk bir çocuğun hayatını karartmak sadece 3 yıl. arkasında birileri olsa 3 yıl bile yatmayacak insandır ensar vakfı gibi bir örnek de mevcutken. tabii ki eline silah alan adaleti sağlamaya çalışması ne kadar doğru fakat insanın bu durumlarda hümanist olması oldukça zorlaşıyor.
olay,üç yıl önce kurbanın yaptığı tecavüz eylemiyle başlamış.
duyduğuma göre cinayeti işleyen kişi,kendi halinde temiz bir çocukmuş. annesini kaybetmiş,üstüne öldürdüğü kişi bu çocuğa tecavüz etmiş. yakalanmış ve hapse atılmış. fakat bir çocuğa tecavüz etmenin,gençliğini ve psikolojisini yerle bir etmenin cezası sadece üç yıl olmuş. üç yıl sonra,bu zamanlarda hapisten çıktığında da bıçaklayıp kafasına sıkmış.

suçlasam mı,suçlamasam mı bilemedim açıkçası.
arkadaşım anlatırken 10 saniye içinde bakış açımın değiştiği olaydır. adalet sağlanmazsa insanlar işte böyle kendi adaletini sağlamaya çalışır ve toplum daha da bozulur. sadece öldürülene üzülmedim.