adana ve adana insanı

güneşe ateş edilen yaklaşık 4 senedir tüm absürt olayların yaşandığı ve yaşatıldığı muazzam şehir
memleketim diye söylemiyorum zor şehirdir. her telden insan vardır. eskisi kadar olmasa da hâlâ ne bakıyon lan kavgaları mevcutur. adana da yaşamak biraz cesaret ister. biri birşey yapar diye değil yanlış anlaşılmasın. yazın o sıcağında derece 40 ve üzeri iken şehir cayır cayır yanarken isyan etmeyip güneşe kafa tutmayıp. gezerim tozarım ne var ki diyen arkadaşları cesaretlerinden dolayı tebrik eder adana'ya beklerim. ucuz şehirdir kışın tatlı olur hâlâ sıcak bilginize 3 gün önce denize girdim oradan biliyorum. insanlarına diyecek bir şeyim yok çok karışık iyisi de var kötüsü de. ama şunu iyi biliyorum biz isyan etmeyi yana yana öğrendik önce sıcağa sonra güneşe sonra anne babaya sonra okula derken sisteme isyan etmişiz elimizde değil isyan içimize işlemiş.
buradan bir türlü kavuşamadığım adanalı yarim mcg selam olsun..
adanalıyim diyince klasik soru "güneşe ateş ediyor musunuz " . 52 derecenin altında yasa bakalım beynin kaynayınca neler yapıyorsun güneşe ateş değil bazuka bile atarsin .
acayip abartılan boş insan dolu şehir. magandası, af edersiniz kürdü, kekosu ne varsa orada. övüne övüne adanalıyım diyen birini görünce kusasım geliyor.
evet pek güvenilmeyecek insanlar olduğunu düşünüyorum tecrübelerime dayanarak