ağlamak

aşırı derecede stres attırıcı eylem. aynı zamanda bir boşaltımdır.

kendi başımayken ağlarım genelde. hatta başkalarının yanında aktığı zaman yanaklarımdan gözyaşlarım, kızarım kendime. sanki birilerinin yanında ağlamak suçmuş gibi hissederim. kendimi küçük düşürüyormuş hissine kapılırım ister istemez. bu bize küçüklükten bilinçaltımıza işlenmiş gibi bir şey.

*eylem sonrası baş ağrısı olması yüksek ihtimaldir. nutella tüketilerek kafa dağıtılabilir.

ek olarak nedendir bilinmez geceleri insanın daha çok ağlayası geliyor. duygusal düşünme oranımızın artmasıyla ve yalnız kalmamızla alakalı olabilir.
özellikle lise yıllarımda yaşadıklarımın da etkisiyle içimi dökmek için en sık sığındığım aynı zamanda en çok kaçındığım eylem. bir sürelik antidepresan kullanımı sonucunda onu da beceremez hale gelişimin ardından içimde yaşadığım savaşların ve çeşitli yıkımların birikmesinin sonucunda öyle böyle değil denilebilecek düzeyde yaşadığım ve hemen ardından yeni doğmuş bebek gibi olduğum eylemdir. bunların üzerine bir daha ağlamaktan kaçınmamaya başlamışımdır. çoğu zaman rahatlatır. bir de bunun "ağlarken sızıp kalmak" versiyonu vardır ki dillere destan.
yerine koşmak daha mantıklı bir eylem oluyor çoğu zaman ama içinizde tutmak da sakıncalıdır, geldiği zaman bırakın gitsin en iyisi hatta hem koşun hem ağlayın sonra güzel bir uyku çeker sıfırlarsınız kafayı
ağlayamıyorum allah kahretsin ki çok uğraştım ama olmadı soğan deneyeceğim olmazsa aksın artık kurtulayım diyorum olmuyor
sadece insanî bir eylem olmamakla birlikte, çocukluğumun geçtiği köpeğim çapkın’ın gözlerinden süzülen duygulardır.
bazı insanlar güçsüzlük olarak nitelendirse de ağlamak kötü bir şey değildir bence
şu an gerçekleşmekte olduğum eylem. ağlıyorum delicesine neden olduğunu bilmeden. ağlıyorum sadece içimdeki her şeyi kusarcasına ama biliyorum hiçbir şey değişmeyecek sadece vücudumdan sıvı çıkmasıyla kalacağımı. sadece ağlamak istiyorum keşke neden olduğunu bilsem.
beni ağlarken görüp "ağlama kızcağızım ağlama "diyen amca gibi olmalı herkes
ağlayan insan görünce garip bi şey yapıyomuşuz gibi davranmayın neden niçin soruları sormayın ağlamak güzeldir
hatununbiri ne 14 şubat sabah 3 te bunu açıklattıran hayat bize neler yapmaz.
rahatlama ve stres atma aynı zamanda mükemmel duygu rejimi
elimde bir sigara, kalbimde gizli yara
dün olan anılara, bugün ağlayacağım

ne şarkılar susacak, ne de güneş doğacak
bu ilk ve son olacak, bugün ağlayacağım
sevinç, üzüntü, korku vb duyguların uç noktaya gelmesi sonucu gözden yaş akması. fenerbahçe teknik direktörü aykut kocaman bu eylemi sürekli gerçekleştirmektedir
ınsanların utandığı, fazlasıyla rahatlatan eylem. höyküre höyküre ağladın mı bi de..
insan olduğumu hatırlatan eylem. başta böyle çok güzel geliyor, ne var ne yoksa döküyorsun. için açılıyor adeta, bir anda gülmeye bile başladığım oluyor. ama sonrası.. tam bir facia. acıyan gözler, buğulu gördüğüm insanlar, günlerce uyuma isteği peşimi bırakmıyor. ama yine de seviyorum.
sevince üzüntüye acıya ve bir çok duygu da yapılabilen tek aynı eylem. alerjik de olabilir.
duygunun disa vurumu. bazı şeyleri içimizde tutamayacak kadar yoğun yasadigimizda olur.