akp seçmeni

ülkenin başına gelmiş en büyük kötülük. öyleki demokrasi denilen günümüz şartlarını karşılamayan boş bir kavram üzerinden ülkenin amına koyuyorlar.
akp seçmeni değilim. yıllarca bu insanları "koyun, salak" gibi benzetmelerle itham ettiniz. peki ya senin gibilerin ne farkı var? mesela gidip bir il temsilciliğinde propagandaları dinledinmi mensubu olduğun partinin? veyahut parti tüzüğünle doğru orantılı gidiyor mu? inceledin mi? bu secmen malsa, herkes etkileyebilir.. meclis içerisinde işini layıkıyla yapan hiçbir parti yok maalesef ki.. hepsini detaylı incelemiş ve aile mesleği gereği siyasetle iç içe girmis biri olarak...
çoğunluğu güce tapan insanlardan oluşan kesimdir.
"bütün partiler işe yaramaz. akp seçmenini koyun diye yaftalıyorsunuz ama kendiniz de hala körü körüne aynı partiye oy vermeye devam ediyorsunuz" tarzı görüşlerle son dönemlerde savunulan kesim haline geliyor. ortada kocaman bir fark var bunu görmezden mi geliyorsunuz yoksa cidden göremiyor musunuz merak içindeyim.
akp 16 senedir bu ülkeyi yönetiyor ve basiretsizlikleri ortada ama buna rağmen seçmeni oy vermekten vazgeçmiyor. muhalefet ise muhalefetliğini yapamaz durumda o da kabul ama 2 seçmen arasındaki fark şu ki eğer şu anki muhalefet başa gelir ve ülkeyi basiretsiz bir şekilde yönetirse seçmeni körü körüne gidip tekrardan oy atmaz.
bir kısım da hala ama ülkenin yarısı bunu istiyor ve saygı duyacaksınız diye savunuyor. nicel çoğunluğa sahip diye saygı duymak zorunda değilim. asıl önemli olan nitelikli çoğunluktur.
hepsinde görünmez bir at gözlüğü bulunmaktadır.
genellikle ülkenin anadolu ve doğu kesimlerinde yaşarlar. kendi fikrimdir; çoğunluğunu okumamış cahil insanlar oluşturur ve bu insanlar kendilerine vaad edilen her şeye inanıp, inandıkları şeyler için tapınacak duruma gelebilirler.
kendine verilen seçme hakkını kullanan normal insanlardır. kendinizden olmayan insanları aşağılamayı ne kadar seviyorsunuz. bu insanlarında bir siyasi görüşü var ve destekliyorlar. siz diyorsunuz ya yapılan yanlışları görmüyorlar mı diye o kesim senin benim gibi internetle çok haşır neşir olan bir nesil değil daha doğrusu internetin ve sosyal medyanın bir haber kaynağı olduğunu düşünmüyorlar. gelişmeleri televizyondan ve gazetelerden takip ediyorlar. ana akım medyanın da kimin elinde olduğunu zaten biliyoruz. eğer bu kesime çomar yobaz vs. diyeceksek chp'nin de %25lik kesimine de dememiz lazım her seçim vaatlerin veya kişilerin önemi olmadan %25 oyu var . sizce bu kesim çok mu araştırıp inceleyip oy veriyor. lisede ki çok sevdiğim bir hocam chp'nin başında eşek olsun yine chp'ye oy veririm demişti. bu da yobazlık değil mi?
tehdit edilendir. hükümet düzeyinde "bize oy vermezseniz, nah size hizmet" diye gözü korkutulandır.
çoğunluğun yaş oranı 50 yaş üstüdür. yani genelde sosyal medya kullanmayan kişiler.
ekonomik kriz ile birlikte para almayanlar hariç çökecek olan seçmen kitlesidir.
oy verilen sandıklardaki yamuk paçoz tiplerinden hemen belli olan seçmen kitlesi. bi akplileri bi de hdplileri şak diye anlıyorum sıfatlarından ahahahahahahah
ibreye baka baka zafer turu atan kitle( malum benzin fiyatları)
saygı duymayacağım tek topluluk
türkiye'nin ızdırabını siklemeyen kek sevdalıları..
çoğunluğun savunduğu elle tutulur, gözle görülür bir ideoloji ya da olması gerekenden hariç hiçbir hizmet olmamasına karşın ama o olmasa şunlar bunlar olurdu diyerek vicdan mastürbasyonu yaptığına inandığım kesimdir. takım tutar gibi parti, adam tutmaya gerek olmadığını düşünürüm.
takımı yönetemeyen teknik direktörün takımdan gönderilmesi gerekir, tşklr
millete cahil koyun sürüsü diyorlar. demek oluyor ki koyun gütmekten aciz bir ana muhalefet var ortada.
not: incespor
türkiye tarihini uzun bir reklam arasından sonra köklü bir değişime sokan seçmen kitlesidir. artık reklam bitti beyler, film başlıyor. orta doğuyu biz yöneteceğiz.
para karşılığı olduğum parti laf etmeyin aldırırım valla içeri
bir gün ibre tam tersini gösterirse ne müslümanı biz ezelden domuz yeriz zaten diyecek (insan) gürühu
seçmen yerine başka ifade kullanılsa daha doğru olur zannımca.