aldatmak

psikolojik alt yapısına bakılır ise maymun iştahlı veya yalnız kalmaktan korkan kişilerin gerçekleştirdiği eylem.

evrimsel olarak ele alındığında ise , homo sapiens'lerin hala tek eşliliğe adapte olamayışından kaynaklanan ve modern toplum tarafından hoş karşılanmayan eylem.

mevzu bahis olaya mütakıben, eylemi gerçekleştiren kişinin affedilmesi , affedenin kendine hiç saygısı olmadığını göstermektedir.

(bkz: özsaygı)
ne aldatabileceğim bir sevgilim ne de ikinci kadın olabilecek biri var hayatımda. şimdi yalana gerek yok. insan önce kendini bilecek. fırsat bulsam yaparım. en ahlaksız adam olurum. ancak fırsat yok. bu sebeple aldatamadığıma göre. aldatmak yanlış bir eylemdir diyeyimde millet adam sansın.
bir ilişkide işlenebilecek en büyük günahtır çünkü karşındaki insanın sana olan saygısına, güvenine, sevgisine daha doğrusu o ilişkide olan paylaşılan her türlü değere ihanet etmektir
aldatan için durum kolaydır onun için sadece o anda aldığı haz önemlidir
aldatılan ise tükenir kendini açıkçası bok gibi ortada bırakılmış hisseder ne olursa olsun aşmalıdır bu durumu
bir de bu durum için yeni bir türü vardır
(bkz:mikro aldatma)
aldatmak fiziksel ve anlık hayvani dürtüden ötesi değil. duygu dünyanda sevdiğin kişiye olan istek arzu değişmiyor.
suçu ispatlanana kadar herkes masumdur kaidesinin geçerli olmadığı eylem. eğer aldatma ile ilgili bir şüphe varsa suçsuzluğunuz ispatlanana kadar suçlu olursunuz. ah sevgililik, nereden baksan işe yaramazsın...
aldatmak fiziksel yada zihinsel olarak gerçeklesen bir durumdur ve cinsiyet gözetmez. oldukça yaygın olduğunu da üzülerek belirtmek isterim. her ne kadar karakter meselesi olduğunu düşünsem de bu durumun oluşmasında çevresel, sosyal, genetik faktörlerin de etkisi vardır. fiziksel aldatma dışardan bakınca daha kötü dursa da zihinsel aldatmada konu tartışmaya tamamen kapalıdır. bir kalpte iki kalp yaşamaz arkadaşlar eğer yaşıyosa bi özeleştirinin var olması gerektiği su götürmez bir gerçektir. şimdi diyeceksiniz ki aldatmanın iyisi kötüsü olmaz, haklısınız. tamamen karşıdaki kişiye saygısızlıktır. ee nolcak canım ufak bi kaçamak gözüyle bakanın da kendine saygısı yoktur. affedilmez.
teomanin dedigi gibi sadigimdir sadece kendime
biraz bakış açısını değiştirir belki.
ağır şerefsiz eylemidir. devam etmek istemiyor musun? bırak. aldatmak neden? hiç taşağa alınacak, masumlaştırılacak bir konuda değil. aldatan erkekde, kadında ağır şerefsizdir. konu kilit.
hayatta gördüğüm en acizce davranış. devam edemiyorum de, yapamıyorum de, hatta başkasından hoşlanıyorum de. yeter ki bir şeyleri bitir, hayatına öyle devam et ama aldatmak nedir ulan?
aslında kişinin kendini kandırdığı problemi olduğunu kabul etmediği gereksiz durum.ayrıl arkadaş aldatma.
eşlerinize gereken değeri,ilgili vermeyin aldatılın sonra vay efendim "şerefsiz" hahhah herkes dönsün bir aynaya baksın
ben şerefsiz, kendine bir gram saygısı olmayan itin tekiyim demenin kahpece bir yolu