anı yaşamak

yaşarken her şey toz pembedir.sonra kendinle kaldığın zaman oturup düşündüğünde pembesinin gidip,tozunun kaldığı an...

- bir konu hakkında kararsız kalıp zaman kaybetmek yerine, geçmişi geleceği unutup istediğini gerçekleştirmek.
çoğu zaman mükemmel olsa da her zaman sağlıklı değildir. anı yaşayayım deyip her istediğini yapmak pişman edebilir.
bir yıldır yaptığım keyif verici hayat görüşüdür. ne bir gelecek planı ne geçmiş hepsini görmezden gelip yaşanmakta olan anı sonuna kadar sömürmektir. bu söz bana zaman algısı hakkında da bir şeyler hatırlattı. şöyle ki inkaların zaman algısı bizimkilerden farklı. biz geçmiş gelecek ve şimdi olmak üzere tek bir doğru üzerinde ilerliyoruz. onlar ise birbirine üç paralel olan doğruların birine geçmiş birine gelecek birine ise şimdi diyor ama şimdi doğrusu geçmiş ve geleceğin yaşandığı doğru. yaşanılan anın geçmiş ve gelecek olduğu inancına sahipler. şimdi, geçmiş ve geleceğin yaşandığı an.
hayatı düşüncelerde boğulmadan daha kaliteli yaşama biçimidir. geçmiş ve geleceği ait olduğu yerde tutup şimdinin tadını çıkarmaktır.
iki ucu boklu değneğin daha az boklu olan ucudur. eğer sürekli anı yaşarsanız gelecek hakkında bir görüşünüz olmaz ve insanı en çok korkutan bilinmeyendir, eğer risk almaz anı yaşamaz ve verdiğiniz her kararın doğru olmasına çalışırsanız da hayatın hiçbir tadı veya tuzu olmaz. anı yaşamanın üstün tarafı ise içinizde keşke veya ah be dediğiniz kuruntular olmaz
bazı şeyler için sağlıklı olsa da bazı durumlarda can sıkabilir. kullanım alanına göre keyif vericidir.
sırf kaybetme korkusuna bir daha yaşayamama korkusuna yapılan eylem.
piçler olarak anı yaşamak yerine sonucunu düşünerek hareket etme eylemi daha makuldür..
İletişim - Kurallar