aşk her şeyi affeder mi

affedilecek şey e bağlı olan sorudur.
kişiye göre değişir, affedilecek şeye göre de değişir.

kimilerine göre affetmek allah a mahsustur, kimilerine göre de; her insan ikinci bir şansı hak eder.
peki ya size göre?
en üst noktası aldatılmaktır sanırım ve aldatan kişiliksizi affeden gözümde her türlü gavattır.
affetme olasılığı yüzde bin beş yüz ama affetmemeli.

t: bir soru.
aşk herşeyi affeder de aşık affeder mi
affetmez diyorsun ama işin içine girince affediyorsun. elinde olmuyor sanki büyülenmiş gibi okuyorsun gözün görmüyor çünkü sevdiğini düşünüyorsun. herşeyi affediyorsun ama unutmuyorsun. aklının bir köşesinde kalıyor. ama bazen bir an geliyor ki öylesine can alıcı affetmiyorsun ve bırakıyorsun herşeyi orda bitiriyorsun ve arkanı dönüp gidiyorsun...
bir kez bitmiş ilişki ikinciye olmaz, affetme ihtimali olan bir şey olsa bile affetmemeli, bir kez kırılan güven bir daha tamir olmuyor, güven olmadan saygı, saygı olmadan sevgi bunlar olmadan da güzel bir ilişki olamıyor, boşuna ne kendinizi yorun ne karşı tarafı
hiç öyle şey olur mu? aşk o kadar salak mı? aşk herşeyi mahveder bence.
"aşk insana her şeyi yaptırır"
affeder affetmesini de mide kaldırır mı?
etmez hacım. o kadar da değil ne yazık ki.
aşk denilen basit heyecanın her şeyi affetmeyi bırak tek hatayı bile kabul etmeyeceği kanaatindeyim. duygu, mantığın karşısında hep yenik düşecektir.
aylarca hatasız da gitse yaptığınız o tek kritik hata her şeyi sonlandırıyor. belki de severek ayrılıyorsunuzdur ama hata hatadır. yapmayacaktın ve her şey olduğu gibi devam edecekti. yaptın ve her şey bitti. tüm güzel anıları sığdırdığın şehir dar gelir şimdi.
arkadaşlar uyandırayım dedim, aşk diye bir şey yok bırakın bu işleri artık.
aşk, her şeyi affeder de peki aşık olan insan affeder mi ona sormak lazım. aşkın yükü ağır, yolu uzun ve meşakkatli. yareni ne derecededir?

aşık mıdır yoksa sadece aşk mıdır?

onlar ki çözüm bulamamıştır bu aşkın meşkine ne denir ki bu kadar zahmete. yıllar açıklayamamış aşkı ben nasıl sığdırayım bu sözlüğe.

aşık, bence aşık olduğunu değil aşkı affeder. o yüzden aşk affeder.
İletişim - Kurallar