askerlik korkusu

askerliğe gitmekten korkmaktır. mezun olup, tecil tarihi dolduğunda gelen asker celbini düşünerek uykuların kaçması durumudur. hatta ve hatta yalandan başka bir bölüm okumak ( okula hiç uğramayarak) veya uzaktan eğitim yüksek lisans yapmayı da beraberinde getirebilir.
açıkcası ülkenin hali kötü olduğundan bir yandan hak versem de içten bir şekilde şöyle düşünüyorum; üniversite okuduğu için 6 ay kısa dönem şeklinde yapılacak askerlik evet bir vatan borcudur. ve kısa dönem askerliğin kötü bir bölgede çıkma olasılığı da çok düşüktür. mezun olan arkadaşlarım ‘bedelli beklerim’ tarzında konuştuklarında gerçekten biraz sinirleniyorum. uzun dönem kötü şartlarda askerlik yap diyen yok zaten. kalmadı o eski askerlikler. bi gidip 18 ay gelmemeler kalmadı. evet anlıyorum farklı bir psikoloji ama 6 ay sık dişini askerlik yap gel bu da senin boynunun borcudur elin ayağın tutuyor be adam.
erkeklerin psikolojik eşiğidir.
her türk gencinin gidip aslanlar gibi yapması gereken olaydır askerlik. gideceksin vatan borcunu ödeyip geleceksin. nasip olursa değil 12 ay, 18 ay yapmaya razıyım. he şehit olursak, ailem vatan sağ olsun der geçeriz. bir canımız var yahu, onuda seve seve verelim vatana.
zaten korkan varsa lütfen kaybolsun gitsin
ilk senemde üniversiteyi kazanamadığım zaman başıma gelen olaydır. aslında askerlik korkusu değil askerden sonra hayata atılma korkusuydu. allahtan ailem bir sene daha hazırlanmama göz yumdu.
sadece savaş korkusu olarak algılanmaması gereken korku. ne olduğu belirsiz, hırsız arsız olabilecek bir bölük tanımadığın insanla dip dibe yaşamak, egoist çıkabilecek üstlerinin sürekli sana bağırıp çağırması gibi farklı faktörler savaş korkusundan daha baskın geliyor zannımca. kendi adıma, ben vatansever değilim, ülkeye zararım dokunmaz elbet ama böyle bir eziyeti de isteyerek çekmem.
korku değil de şimdiki hükümetin sırf rant ve siyasi emelleri uğruna ölüp "şehit" kategorisine sokulup, haberlerde 15 saniye bile gözükmeyip sonra da olup olmadığı bilinmeyen bir cennete gideceğini düşünmeyen bir insanım. he ülkemize savaş açılma durumu olursa vicdanım da gitme isteği ebedidir..
İletişim - Kurallar