atanamadığı için intihar eden öğretmen

sadece acı... daha fazlası veya daha azı değil...
iş bulmaya gidiyorum diye evden çıkıp intihar eden bir öğretmen daha. listenin uzaması gerçekten korkutuyor. atanamayan değilde ataması yapılmayan dense daha doğru olabilirmiş. mezun sayısı ve atanan kişi sayısı ortada. çaresizliği yaşayan bir genç daha gerçekten korkunç..
keşke intihar etmeseydi dediğim insan. biliyorum, çoğunuz intihar korkaklık dediğimde kızıp eksiliyorsunuz ama üzgünüm, hayatın gerçeği bu.

çok zor olduğunu biliyorum, ama pes etmemek zorundayiz. her düştüğümüzde kalkmak, sürekli ileri gitmek zorundayız. geçemediğin bir bölümde oyundan çıkmak gibi.. keşke gitmeseydin be öğretmen. umarım gittiğin yerde mutlusundur.
twitter'da bazı aklar tarafında şuçlu bulunan öğretmen. neymiş başka iş bulabilirdi mantığıyla yaklaşıyorlar olaya. bilmedikleri bir şey var oda bir insanın ölmesi her şeyden önce artık bir daha yok ne yaparsan yap olmayacak. zihniyetlerini siktiklerim.
insan hayatı bu kadar ucuz
bugün atanamayan genç bir öğretmen daha iş bulamadı, öğrencileriyle buluşamadı. kim bilir ne hayalleri vardı. hiçbirini gerçekleştiremedi. direnemedi, tutunamadı hayata...

öğretmenlerle ilgili bir araştırma tablosu:

atanamayan öğretmenler platformu'nun; 1127 atanamayan öğretmenlerle yaptığı ankete göre her 3 ataması yapılamayan öğretmenden 1'i intihar etmeyi düşünüyor. ''atanmanız yapılmadığı için intiharı hiç düşündünüz mü?'' sorusuna ''evet'' diyenlerin oranı %38, ''cevap vermek istemiyorum'' diyenlerin oranı %26 olmuştur.
atanamayıp intihar eden bir başka öğretmen, intihar etmeden önce sosyal medya hesabına bıraktığı nottan küçük bir bölüm:
''özellikle, hepinizden ailemden, arkadaşlarımdan, yakın dostlarımdan, böyle üzücü bir durum yaşattığım için özür dilerim...''

ah be öğretmenim! bir de özür dilemiş, seni bu duruma düşürenler özür dileyip utansın.
bundan asla utanmayacak bir güruhun yönettiği ülkede olan bir vakadır üzgün değil kızgın olunmalı.
bomboş haberlerin günlerce medyayı meşgul etmesine rağmen intihar eden gencecik bir öğretmenin sosyal medyada insanlar tarafından yargılanması kadar acı olan bi durum var mıdır acaba ? ılk intihar değil bu konuda muhtemelen son da olmayacaktır. uzgunlugumu ifade edecek kelimelerim tükendi yazık..
İletişim - Kurallar