atanamayan öğretmenler ne yapıyor sorunsalı

cevabı pekte bulunmayacak bir soru değildir.
kadın atanamayan öğretmeler bir an önce evlenip kancayı sağlam bir balıkta bulundurmak için eskiden önemsiz olan ama şimdilerde değerlenen o masum balıklara yöneliyor. diğer taraftan erkek atanmayan erkek öğretmenler ise "onlar çok masum yahu" toplum içindeki üniversite bitirip bir bok olamayanların kafasında bu rezil düşünceyi yıkmak için kimisi ücretli öğretmenlik kimisi dönercilerde çalışıyor. çok yazık o yüzden ne diyoruz her eve bir eğitim fakültesi.
özel sektöre yöneliyor olabilirler.
çoğunun yöneldiği iş : satış elemanı veya pazarlamacılık.
valla ben köyüme dönüp çiftçilik yapmayı planlıyom
ne yapsınlar acaba nasıl ve nerde intihar etsem gibi düşünceler içerisine giriyorlardır
eğitim fakültesi mezunu olan üç arkadaşımdan ikisi fabrikada işçi, biri sözleşmeli öğretmenlik yapıyor.
bok yapıyor. evet bok yapıyor. adam üretemiyor ki...


ülkemizin kara lekelerindendir. eğitime aç bu kadar insan varken nasıl bu kadar atanamayan öğretmen fazlalığı var anlamış değilim. utanç doğrusu.

hedefim atanıp öğretmen olmak değildi. eğitim bilimiyle ilgilenmekti. eğer bir gün hedeflediğimi gerçekleştiremezsem en kötü ihtimal bir yere atanamazsam son yapacağım şey intihar olacaktır. afedersiniz ama anne ve babamın parasını harcarken kendimi kötü hissediyorum olurda evlenirsem (sanmıyorum) işsiz bir şekilde o insanın kazandığına çökmek beni daha çok rahatsız eder. kimseye maddi bir bağımlılık içinde olmak istemem doğrusu. olursam bu beni her gün öldürür zaten. hiç gerek yok bir kere de halletmek varken. ne yapıyorum? çabalıyorum, çalışıyorum. sonum ne olacak bilmiyorum.
ülkenin yöneticileri için utanç içeren başlıktır.
ınşaatlarda ölürler , intihar ederler mesleğe iade edilirler , garsonluk yaparlar zenginlerin ağız kokusunu çekerler vs vs çoğu bu kutsal mesleği icraa edemez ama abidik kubidik insanlar iç işleri bakanı , dış işleri bakanı , ç.başkanı olur onların bütün sülalesi zengin olur el üstünde tutulurlar bu ülkede.
kullarımızda felaket bir öğretmen açığı var. staja gidenler bilir. sınıflar ağzına kadar dolu. meb'de de para yok ama. meb'de bu konuda çeriyi bulmuş. asgari verip ücretli öğretmen alıyor. atanamayan öğretmenlerde işte genelde o sektörde yaşamaya çalışıyor.
mezun olur olmaz özel bir eğitim kurumunda mesleğe başlayıp sonrasında özel sektörün dayattıklarına uymak istemediğim için, ikinci yani bu yıl ücretli öğretmenliğe yöneldim. asla pişman değilim.

aslında ikinci yılım ve deneyimim olduğu için bu yıl bir özel kurumda ya da kolejde öğretmenliğe devam etseydim maaşım artış gösterecekti fakat haftasonu çalışacaktım leş gibi yönetici egosu çekecektim. devlette ücretli öğretmenliği tercih ettim daha az kazanıp çok az saat çalışıyorum bir de kamu sektörü olunca insan stressiz yaşam sürüyor. tavsiye ederim meslektaşlarıma
kpss çalışıyorlar ne yapsınlar...
alayı polis oluyor kardeşim.
dayımın oğlu mobilyacılık yapıyor. kader filmi filan takılıyor. bir uğur bulursa yandık.
abimin eşi atanamıyorum bari hayata atılayım dedim dedi evliler bir aydır gayet başarılı