babasıyla alkol içen kız çağdaş değil ahlaksızdır

bir twitter kullanıcısının attığı twit.
babamdan taciz,istismar göreceğime babamla iki kadeh içip ahlaksız(!) olmaya razıyım.
toplumun dayattığı ahlak algısı ve işin içinde yine cinsiyetçiliğin olması..
bitmek,tükenmek bilmeyen hırsınız,kininiz,kıskançlığınız insanı çileden çıkartıyor.
bir kızın babasıyla içki içmesi çağdaşlık da değildir ahlaksızlıkta normal olan bir durumdur.
bu durumu duyunca çok şaşırıyorum. belki bizim adetlerimizin ağırlığından kaynaklı. değil alkol türk kahvesi bile içilmez bizde büyüğün yanında çünkü bir büyükle keyif yapmak ayıptır. küçük bir şey anlatacağım belki hepiniz şaşıracaksınız buna. mesela bir büyük su istedi bu tepsi ile getirilirse asla belden eğilerek sunulmaz o su. dizleri eğerek üst vücut dik olacak şekilde oturan kişinin hizasına gelinir. eğer ki elimizde götürüyorsak bardağın altından tutulur ki alan kişi bardağı rahat alsın. su içen kişi size "tamam otur kızım bardak kalsın" diyene kadar yanından ayrılamazsınız genelde de zaten suyu içer ve size geri verir. yanından ayrılırken de arkayı dönüp gitmek olmaz mümkünse odadan geri geri çıkılır ya da belli bi mesafe geri gidilir. ben bunları hala uyguluyorum çağdaş değil bu derseniz de benim gönlüm rahat saygılı olduğum için.
bizim toplumumuz ne yazik ki şekilcidir. saygiyi sigarada alkolde beden dilinde konusmada, namusu malum organda ararlar. halbuki fikir uzerinden düşünen, fikir üzerinden yorumlayan doğruya ulaşır. gelişmiş toplumlar fikir üzerine yoğunlaşır. tabi bokunu cikarmamak lazim
örfler,adetler ve gelenekler.. ülkedeki tavşan gibi üremeyide eklersek.. daha nice yobazca fikirlere imza atacağız.. iranlı bir dostumun dediği gibi, türkiye bir ortadoğu ülkesidir..
ahlaksızlık değil ama saçma ve gereksizdir. oturup karşılıklı alkol içecek insan mı kalmadı? bizde babaya saygının yeri çok büyüktür. babam 50 yaşında hala babasının yanında sigara bile içmeyip bahçeye çıkar. bu örf ve geleneklerden ayrılmamak lazım.
babası iyi karşılıyorsa sıkıntı yok.