bahar şenlikleri

bilinene göre her sene yapılmayan ama yapılınca alkolün dibine düşüldüğü ve güzel insanlarla zaman geçirip eğilebilen güzel bir takılma ortamı.
model grubu dağılınca otomatik olarak bizim şenlikler de düştü ehe ehe
kulaktan dolma bilgilerle heyecanla beklediğim aktivite
sabırsızlanan arkadaşlar sabırsızlanmasın boşuna eskidendi o bahar şenlikleri artık alkol yasak kuru bir kalabalık,lunapark ve herhangi bir sanatçıdan başka bir numarası yok
hiçbir zaman anlatıldığı gibi eğlenilmeyen şenliklerdir.
geçmiş yıllarda alkol satışının olduğu etkinliktir. bir tanesi kadıköy'deki fb-gs şampiyonluk maçına denk gelmiş ve galatasaraylıların şampiyonluk kutlamalarına dönüşmüş gecedir. 100.yıl marşının besteleyicisi fenerbahçe'li kıraç'ın ağzından öğrenmiştik şampiyon olduğumuzu.
kargo nun grup olduğu zamanlar idi bahar şenlikleri.
ç1-2-3-4-.... hatlı otobüsler yok idi. şimdiki zamanın güzelyalı otobüsleri gibi büyük 3 tane otobüs var idi, anafartalar kampüsü-dardanos yerleşkesi arası ring atardı.
5-6 bin öğrenci, kamp alanları, alkol...
gökçe meşrubat yani çanakkale efes bayii özel stand açardı. 6 lı bira alana t-shirt verilirdi.
gündüzleri sahilde denize girer, voleybol turnuvası yapılır öğrenciler çeşit türlü aktivitelerde sınırsızca eğlenirlerdi.
hava kararmaya başlayınca konser alanına geçilir, gece sonuna kadar dans edilirdi.
şimdi bakıyorum, ya gerçekten yaşlandım*; ya da çomü şenliklerinde bu bahar* cansever sahne alacak.
eskiden öğrencilik de güzeldi, şenlikleri de.
hiç de şen olamadım maalesef. olmasa da olur yani
nerede o eski bahar şenlikleri :)
ülke olarak nasıl bir noktaya geldiğimizi sorgulatan şenliklerdir. herkesin 18 yaşın üstünde olduğu bir ortamda alkolün yasaklanması tam olarak bir geri kafalılıktır. geçen sene dışarıda shotları attıktan sonra içeriye girerken aranırken hangi kafayla sormuşsam ''çok kokuyor muyuz?'' dedim ve efsane güvenlik abimiz ''evet hem de oldukça ama normal durun da sizleri içeri alalım sizin yanınızdayız'' diyip içeri almıştı. çanakkalenin güvenliği bile ayrı güzel ya.
bu sene daha güzel olacağını güvenilir bir kaynaktan duyduğum etkinlikler. fakat yine de "bilemiyorum yani"
birileri geldi sahi kimdi onlar yav
şenlik miydi biz gittik bir şeyler oldu ama dedirtti. her yanında binbir türlü eksiklik bulabileceğiniz bommmboş bir şenlik oldu.
6 sene okuyup kimi zaman katılmadığım kiminde de katılamadığım özetle hiç katılmadığım etkinlikler.