bahar şenliklerine fakirlerin gitmesi

ücretli vip konserlere gidemeyenlerin doldurduğu festival oluyor adeta. arkadaşım napıyorsunuz göt kadar alanda o kadar kişi ahahaahahahahaaha. eksileyenlerden 3 kişiyi istediği bir sanatçının konserine yolluyorum hadi bakalım.
edit: başlık altı ağlama duvarı olmaya başladı. keyfine okuyorum kardeşim, keyfine ahahahahahahaha. istesem yarın bırakırım, ağlayabilirsin.
ücretsiz konseri kazanan arkadaş: yalnızlığı sek içen dayı oldu ahahahahah. utanma hadi hangi konsere yollayayım seni:d
kanımca maddi anlamda fakirlik değil de manevi anlamda bir fakirlik söz konusudur. bahar şenliklerine gitmek için 1029e8r84874o kişi aynı otobüse biner ve karşıdan mülteci gibi görünürler. insan bunu neden yapar?
kesinlikle doğru olan önerme. dün akşama kadar yanlış olabilirdi ama gün boyun story yağmuruna tutulan instagramdan kalitesiz görüntüler ile tescillenmiş durumda. birde giden arkadaşlarıma bakıyorum eğleniyor gibiler. bir insan içlerinden en bilindik olan emre aydın vb sanatçılarla nasıl eğlenebilir aklım almıyor amk.
hayatımda dinlemediği bilmediği insanları sırf beleş olduğu için itiş tıkış otobüslere binip, üstüne bir de eğleniyormuş gibi görünmek için milyon tane hikaye atıyorsa fakirdir.
ay resmen ece seçkinle eğleniyorlar ahahaahahhahahahaahahahhaah. varoşluk seviyesi tavan yaptı instagram hikaye kısmının. yakın tanıdıkları dahi unfollowa başladım şu an.
fakirlik fukaralık mı bilmem ama neden bahar şenliklerine rock'n coke ne bileyim burning man muamelesi yapıyosunuz ki?
kendiyle çelişen yazar beyanı.

ulan madem o kadar paran var git özelde oku, burada ne işin var? ha o kadar kalite arıyorsan bas 200 300 lira ekşi’den yazarlık satın al orada yaz. bu kadar basit.
öncelikle bahar şenlikleri baharın gelişi ve okuldaki bahar döneminin -ve dolayısıyla okulun- bitişini kutlamak için yapılır. sadece müzik üzerine değildir. bu nedenle ilk entryde olduğu gibi sadece konserler için değerlendirilmesi oldukça aptalcadır.

çoğu canlıda olduğu gibi insanda da toplu hareket etme/sürü içgüdüsü vardır. herkes şenliklerde bir çok insan olacağını biliyor. insanlar müzikten, lunaparktan, mangaldan değil aslında kalabalıktan eğleniyor.

özet olarak; şenlikten memnunum, sanatçılardan değilim. ama isteyen istediğini dinler, istediği şeyi hikaye atar, istediği gibi de eğlenir. (bkz: çöp başlık)
desteklediğim tespit.giden öğrenci arkadaşlarımızın cebinde 50 liradan fazla para olmadığına kalıbımı basıyorum.ayrıca seviyorum bu yazarı öğrencim gibi hissediyorum bayadır
maddi anlamda bir eleştiri getirmiyorum o farklı bir konu lakin ortada müzikal ve sanatsal bir fakirlik olduğu kesin. emre aydın, pinhani, adeyyo kız gibi tiplerin geldiği bir konsere üstüne para verseler vaktimi harcamam
liseden beri bahar şenliklerine gidemiyorum diye üzülüyordum demek ki bu yüzdenmiş üzülmeme gerek kalmadı
tek başına bir varlık gösteremediği için tanım yapmaktan aciz bir şekilde fasılcının yolunda yürüyen şahısın açtığı anlamsız başlıklardan biridir.
gelen sanatçılar arasında tek dinlediğim pinhanidir. bu konuda eleştirimi zaten daha önceden yazdım. festival süresince kamp alanlarında şunu gördüm ki insanlar sadece eğlenmek istiyor. bunu ankaranın bağlarında oynayarak da yapıyor candy shop çalarken fütursuzca dans ederken de yapıyor. şahsen benim eğlence anlayışıma pek uymuyor bunlar ama arkadaşlarım eğlenirken bir köşede durup onları izledim. gece olup da ateş yakıp etrafında sohbet edip gitar çalarken ise ben eğlendim.
başlığın asıl konusu fakirlerin festivallere gitmesine gelirken tercih meselesinden başka bir olay değildir. aynı ortamda kimi viski içerken kimi bira ile yetiniyordu. kiminde maviden alınmış bir ceket varken kiminde de markasız bir hırka vardı. zenginlik zaten bir üstünlük belirtisi değilken bu şekilde aşağılanmaya çalışması yazarın fikirlerinin fakir olduğunu göstermektedir.
hem tanım yazmayı öğrenememiş hem de okuduğunu anlayamayan yazar tarafından eleştirildiğim başlıktır. acaba benim gözlerim mi bozuldu yoksa yazımın herhangi bir yerinde ''elit'' kelimesi geçmiyor mu? verdiğim örnekte bir tarafı über zengin diğer tarafı ise fakir olarak tanımlamadım sadece aralarında finansal olarak fark olduğunu söylemeye çalıştım.
ben hiçbir zaman kendimi finansal olarak zengin tanımlamadım lakin elimde var olanlar ile gayet zengin bir yaşam sürdürmekteyim. senin zenginlik ve eğlence anlayışın altında mercedes ile pavyonlara gidip sürtmek ise sevgili türdaşım(fiziksel olarak) sana hayatında başarılar.
yine bir kelimeyi yanlış kullandın ve bunu düzeltmek istiyorum. elitlik denilen kavram hiçbir zaman para ile ölçülemez. elitlik bir davranış göstergesidir. karşındaki aşağılamaya çalışarak elit bir insan olamazsın. olsan olsan aşağılık bir varlık olursun ama ben senin asıl kuyruk acını biliyorum sayın m. o yüzden sana daha fazla istediğini vermeyeceğim. fasılcın ile size mutluluklar.
edit:entryi sen mi sildin yoksa tanımsızlıktan mı silindi bilmiyorum da eksileyerek kendini rahatlatıyorsun devam edebilirsin.
mesele parasızlık değil beyin fakirliği. bok gibi sanatçıları sırf 5 bira fazla içerim diye kalefeste gitmeyenlerin durumu. cidden durumu olmayan insanı anlarım ama, festivali düşürmek ve içmek olarak algılayan beyin fakirinin durumudur.
maddi fakirlikten çok sosyal fakirliği gösteren bir durum kanımca
İletişim - Kurallar