bayan mı kadın mı tartışmasının saçmalığı

2018 yılında sürmeye devam eden saçma tartışmadır. yıl olmuş 2018 hâlâ bayan dendiği zaman ‘ sensin bayan, hayvan bik bik bik’ diye carlayanları görüyorum. şu saçma tartışmayı bırakalım artık. bayan ya da kadın denmesinden çok nasıl söylendiği önemli. kadın dendi diye kibar olunmadığı gibi, bayan dendiği zaman öküz de olunmuyor. şu kelimelere takılmayı bıraksak mı artık?
erkek mi bay mı tartışması kadar saçma.. erkek ve kadın bu kadar net.. ne bir cinsel obje olarak görme ne de naziklik göstergesi..
gerçekten zorluyorsunuz artık anlamamak için dedirten başlık. he arkadaşlar he yüzlerce yıldır süren eşitsizlik değil sizin gerine gerine bayan demeniz taktığımız tek şey. tebrikler.
bir an önce kabullenseniz ölür müsün kardeşim?
kadın işte. kadın. sıktınız ama ya.
ne olur yani bayan değil de kadın deseniz. basa basa ka-dın deyin ya. kulağımız buna da alışmalı. hem bayandan daha kolay söyleniyor. dudak oynatmaya bile gerek yok. haklı olduğumuz durumları tartışma derecesine gelmeden kabul etseydiniz eğer, böyle bir tartışma olmazdı. bir kere olsun bize has olan bir şeyi bizim seçmemize müsade edin / dedirten başlık
tartışma olması bile saçma erkek ve kadın harici hitaplar gereksizdir.
bi bayan olarak söylüyorum bayan dedim demi linç yerim şimdi sakin. ha bayan ha kadın yani ne farkeder. bakın mesela perşembe günü havuza gidiyorum kadınlar günü olduğu için. ne fark etti bayan kadın benim cinsiyetim halâ aynı valla aynı