ben şimdi bu tavuğu ne yapacağım münir abi ?

ferhan şensoy ile münir özkul birlikte çalıştıkları bkm tiyatrolarında bir gün toplu audition çekimlerine katılırlar. mevzubahis olan hollanda'da büyük bir sanat kurumunun türkiye'de destekleyecek tiyatrocu aramasıdır. özkul ile şensoy yaklaşık otuz adet tiyatrocunun arasında kendi sıralarını beklemekte ,bir yandan da sohbet muhabbet etmektedirler topluca. fakat öğle saatlerinde başlayan çekimler geceye kadar uzar. herkes açlıktan kırılmış fakat kimse sırasını kaçırmamak için bekleme salonunu terkedememektedir. bunu farkeden usta oyuncu münir özkul ne kadar yüce gönüllü biri olduğunu tekrar gösterir ve sırasından feragat ederek hiçbir şey söylemeden bekleme salonundan eliyle "geri geleceğim" işaretş yaparak çıkar.

ferhan şensoy düşünür özkul'un nereye gittiğini fakat anlayamaz. özkul un peşine takılmak üzere o da terkeder bekleme salonunu.

bkm'nin dolambaçlı koridorlarından geçtikten sonra çıkış kapısına yakın münir özkul'un cüzdanını görür ve yerden alır. kapıdaki tiyatro bekçisine "münir abi nereye gitti ?" diye sorar. bekçi içerdekilere yiyecek birşeyler almaya gittiğini söyler.

fakat münir özkul cüzdanını düşürmüştür, ferhan şensoy'un duruma el atması gerekir. şensoy tüm beşiktaşı dolaşır ama yiyecek içecek satın alabileceği tek bir dükkan bile bulamaz, atlar bir taksiye dikilitaş'a çıkar orada açık gördüğü bir tavuçudan 4 tane piliç çevirme alır ve taksiye atlayıp bkm'ye geri döner.

kapıdaki bekçiye paketlerden birini uzatır "kızarmış tavuk aldım fevzi abi, sabaha doğru acıkınca yersiniz arkadaşlarla" der. geri kalan 3 tavukla bekleme odasına girer. bir de ne görsün münir özkul eşiyle birlikte gelmiş, eşinin yaptığı sarmaları ve böreği paylaşıyor herkes, yanında da kola açılmış.

ferhan şensoy'un morali bozulmuştur. döner ve sadece şu soruyu sorar:

" ben şimdi bu tavuğu ne yapacağım münir abi ? "