bir çobanla oyu aynı olan insan

seçme seçilme hakkına sahip herkes kadardır. küçümseyeni çoban silksin.
doğru konuyu yanlış ifade etmek..

aysun kayacı:
''ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, 'dağdaki çoban'la benim oyum eşit mesela. niye? hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit. o benim kadar duyarlı benim kadar sorumluluk sahibi bir şekilde yaklaşıyor mu acaba"
"gecekondu diken, sonradan belediyelerin diploma dağıtır gibi tapularını dağıttığı gecekondu dikenle, kaçak elektrik kullananla ki bu yüzbinleri buluyor türkiye'de; vergi kaçıranla niçin benim oyum eşit acaba?"

edit: sakin olun benim laflarım değil bunlar. köylü milletin efendisidir her daim!
kalıbını silkelediğim bir çöpün pislik kırıntılarıdır.
kaçak elektrik kullananın da ak47 hırsızın da ak47 ulan böyle laf mı olır bir de laflara bak ahahahahahahahahwhh ben de çobanım kardeş vergimi de veriyorum siz ve sizin gibi kendini ayrıcalıklı sanan andavallar yüzünden bu halde bu ülke. cahili eğitemezsen cahiller toplanıp senden sayıca fazla olduğunu sana hissettirir . neyse ne ya bana ne kendi bokunuzu karın.
ülkede bilim,sanat,işgücü ve düşünce üretmeyen milyonlarca insanın oy vermesi bana adil gelmiyor. mevzu çoban değil de asalaklar ve parazitler bence.
cahil tanımlaması için çobanı kullanması dışında dibine kadar haklı bir önermedir. şimdi çıkıp hümanistlik kasılmasına gerçekten hiç gerek yok. düşünme yetisi kazanmış bir insanla düşünmek kavramını şeytan olarak gören iki insanın oyunun eşit olması demokrasinin en büyük sorunudur. demokrasi denilen sistem hatalarla doludur. ha derseniz ki daha iyisini söyle de bilelim. bu da şuna benzer '' tayyip gitse kim gelecek kılıçdar mı? onda liderlik vasfı yok bir kere''. demokrasi sadece kötünün iyisi konumundadır.