bir kadının feminist olma nedeni

merak edilen nedenlerdir.

yaygın görüşlere göre şaçma sebepler ve ergenlik hormonları tarafından alt edilen bir kadın figürü karşımıza çıkıyor. zayıflık olarak adlandırılabilir. zamanın imkansız aşkıdır genellikle sebebi, ya da sosyal platform ve çevresel alanlarda beklenilen ilgiyi karşı cins tarafından karşınalamaması. nerden anlıyoruz çünkü feminizm görüşünü hayatına sabitleyip o yolda ilerleyenlerin çöküş dönemi aynı döneme denk geliyor. "olgunlaşma"
burda hareketle yola çıkarak hormonlar, berk ve instagram günümüz feminizminin yapı taşları diyebiliriz.
feminizm sanilanin aksine erkek dusmanligini degil kadin erkek esitligini savunan dunya gorusudur. sadece kadinlarin degil erkeklerin de bu gorusu savunmasi gereklidir.
bizim kekolar her zamanki gibi olayi karistiriyo o ayri mesele tabi..
doğası gereği ayrıma maruz kalması bence. bugün yakın genç kadın arkadaşlarımla bu konu üzerine tartıştık. oldukça geniş bir şekilde ele aldık mevzuyu. en derinine gittik. kadının doğuştan sahip olduğu et parçası mesela bir erkekle eşit olmadığının göstergelerinden biri değil mi sizce? . o et parçası hep var mıydı? peki ya neden var? evrimsel süreci nasıl gerçekleşti? evrim diye bir şey var mı?
bir kadın neden feminist olur;
eğer kapı önündeki paspastan farklı bir değer görmek istiyorsa feminist olur.

feminizm: cinsiyet ayrımcılığına ve eşitsizliğe karşıdır.
şuraya "çirkin kadın feminist olur" yazayım da biraz eksi yiyeyim. canım çekti. ne zamandır yemiyordum.
(bkz:bu gün de saçmaladım çok şükür)
agresif bir ruh halinde takılı kaldığı için.
günlük hayatta öyle bir klişe haline getirildi ki feminizm tüm ciddiyetini kaybetti nerdeyse. halbuki ne kasvetli bir kadının duruşunu ne erkek egemenliğine kafa tutmuş kadının görüşüdür. sadece kadın ve erkeğin eşit temsil edilebilmesi içindir çabası. mesela ben feministim dedigimde erkek kafasi kesen bir kadın olarak tasvir ediliyorum ama günlük hayatta erkeğe hesap ödetmekten ve onu yürüyen cüzdan olarak görmekten çok kaçarım.
bir kadının feminist olması için bir sebebe gerek yoktur. şayet ille de bir sebep aranıyorsa, ataerkil bir toplumda kadın olması yeterlidir. erkek hegamonyasına boyun eğmek istemeyişi, bir erkeğin gölgesinde asalak olarak yaşamaktansa kendi gücünün farkına varıp, bir kadın olarak da "varlık gösterebilmesi", eşit bir toplumda, değer görmek istemesi...
eşitlik ve adalet kavramlarının, yaşadığı toplumda yetersiz kalmasından ve bu ideadaki arayışından
şişman çirkin ve bakım yapmayı sevmemesi. böyle olunca da erkekler yüz vermiyor sonra da triplere girip kezban bir feminist oluyorlar.
çirkin olması. ben güzel bir feminist görmedim hiç. çirkini sikmemişler, namusluyum demiş ahahaahaahahaha özür dilerim.
ınsanın sinirlerine basan başlık. bile isteye anlamamayi mi seciyorsunuz arkadaşlar? biz kendi paramızı kazanamiyoruz, kazansak bile aynı emeğe karşılık daha az oluyor, esitlik gerek diyoruz. siz çirkin kız feministtir diyorsunuz. biz dövülüyoruz, tecavüze uğruyoruz, yok sayılıyoruz artık bizim de birey oldugumuzu düşünün diyoruz. siz şişman kadın feministtir diyorsunuz. biz bize dokunan insanlar iyi hal indirimi alıyorlar, etek giydik diye özgürce yollarına devam edebiliyorlar bunun değişmesi gerek artik diyoruz. siz ilgi istediği için feminist olur diyorsunuz. biz eşitlik istiyoruz, siz hala bize yan gözle bakıyorsunuz.
yüzünü güneşe dön türkiye
taciz veya tecavüze uğramış olmak da ihtimallerin arasında sayılmalıdır fikrimce. bu tip bir travmaya uğramış kadınların eril zihniyete karşı başlattığı direniştir feminizm
kesinlikle altında bir travma vardır.
"samimi olarak söylüyorum bir kadının iki seçeneği vardır, ya bir feministtir ya da bir mazoşist." / gloria steinem
bence başlık bir kadının feminist olmama nedeni olarak sorulmaliydi , feminizmin temel amacını bilen herkes bu fikri savunur neticesinde
feminist kadın travma geçirmiştir, çirkindir,şişmandır vsvs. sebepler üretmekten bir türlü sıkılmadınız mı ya. feminizm kadın erkek eşitliğidir arkadaşlar. feminizm, kadınların haklarını tanıyarak,bu hakların korunması amacıyla eşitsizliklerin ortadan kalkması için mücadele etmesidir. erkekler yapınca helal koçum devam, kadın yapınca ayıp, günah,el alem ne der devrinin kapanmasıdır. devir değişti kadınlar güçlü, kadınlar ne istediğini biliyor, en önemlisi ekonomik özgürlüğe sahip. bu, insanlara neden bu kadar batıyor ben anlamıyorum. kadının ya da erkeğin feminist olmaması için bir sebep yok. pazarlıksız, beklentisiz, sağlıklı ilişkiler yaşanması için bence erkeklerin de feminizmi savunması gerek (feministim diye geçinen çarşıda pazarda elini cebine atmayan er kişiden bekleyen, hesabı ''erkek'' öder mantığına sahip kadınları da unutmamak lazım). umarım en yakın zamanda; biyolojik farklılığı es geçerek söylüyorum, sosyolojik anlamda eşitleniriz her konuda her alanda.
bayan değil kadın diyorum. neden bu kadar kabasın diye bir karşılık alıyorum.
klasik bir kavga sahnesi izledim geçen aşağıya bırakacağım o linki de..
benim gözümde kadında erkekte eşittir ama'sı da yoktur. ataerkil bir ülke mi burası evet öyle.. meral akşener oy atmamın sebebi bile ülkeye bir kadın cumhurbaşkanı istememden ötürüydü..
feminizm bir ütopya değil lakin eğer kendini feminist olarak nitelendirilen insanlar aynı tavırlarda davranmaya devam ederlerse.. feminizmin bir distopya dan farksız olduğunu söylebiliriz..

not: 2. dakikadan sonra bir kadın size vurursa bile siz ona vuramazsınız "çünkü o bir kadın" diyor feminist ablamız. eşitlik dediğiniz şey bu değildir arkadaşlar..
feminist cringe comp:
erkek düşmanlığıdır kendimden biliyorum.
bayan değil kadın diyorum. neden bu kadar kabasın diye bir karşılık alıyorum.
yürüyüşlerine katılmalarını isteyen bir erkeği dövdükleri bir sahne izledim geçen aşağıya bırakacağım o linki de..
benim gözümde kadında erkekte eşittir ama'sı da yoktur. ataerkil bir ülke mi burası evet öyle.. meral akşener oy atmamın sebebi bile ülkeye bir kadın cumhurbaşkanı istememden ötürüydü..
feminizm bir ütopya değil lakin eğer kendini feminist olarak nitelendirilen insanlar aynı tavırlarda davranmaya devam ederlerse.. feminizmin bir distopya dan farksız olduğunu söylebiliriz..

not: 2. dakikadan sonra bir kadın size vurursa bile siz ona vuramazsınız "çünkü o bir kadın" diyor feminist ablamız. eşitlik dediğiniz şey bu değildir arkadaşlar..
bir kadın işine geldiği gibi davranılması istediği zaman feminist olur , işine geldiği gibi davranmak istediği zamanda olmaz aradaki ince çizgi budur , ben kadınım diyerek arkasına sakladığı cinsiyetini yeri geldiğinde kadın hakları ,eşitlik yok bilmem ne diye savunan gerizekalıları bence ayıklamaları gereken bir düşünce topluluğu.
kadın olmasıdır , hiç feminist erkek gördünüzmu
orta ve orta üstü bir iq sahibi olması,
kendisine bir insan olarak saygı duyuyor olması.
  • /
  • 2