birileri bizimle dalga mı geçiyor

fazla kafa yorunca akla gelen sorulardan birisidir. mesela ben de 1984 nickli arkadaşın girisinden evvel youtubeda takılırken o videoyu gördüm, izlemedim ama içeriğinin farkındayım ve bu farkındalık ile insanların gereksiz tüketiciler olduğu konusunu ve insanların saflığını düşünüyordum. kafam dağılsın diye sözlüğe gireyim dedim ve düşündüğüm şeyler karşıma çıktı. lan yoksa siz...
şuan bu siteye girerken bile bizim birtakım bilgilerimiz birilerin eline geçiyor ha ben kimseye bilgi vermek istemiyorum diyosanız bir dağ evi satın alın internetsiz telefonsuz orada yaşayın 21.yy.da telefonsuz ve internetsiz ekmek susuz yaşamak gibidir gerisini siz tahmin edebilirsiniz zaten.

ha bazıları benim facebok hesabım yok kiii benim bilgimi nasıl alacak gibisinden düşünüyor olabilir mesaj attığın whatsapp veya fotoğraf yüklediğin instagram da aynı kişinin uygulamaları ayrıca google gibi bir internet ağınında bizlerin birçok bilgisine hatta ve hatta iphone deki parmak izi ve yüz tanıma sistemi bile bizlerin bilgilerini karşı tarafa aktarabilir ki hey siri dediğinizde siri aktif oluyorsa sizin bütün konusmalarınızı bu telefon duyabiliyordur teknoloji geliştikçe insanların özel hayatı azaldı.
sıklıkla kullandığım tabirdir. benimkisi sanal alemden daha çok gündelik hayata gizlenmiş şekilde gerçekleşiyor. birbirinden alakasız iki olay öyle bir şekilde birbiri ile bağdaşıyor ki hayatı ''pause'' yapıp ''yoh *mına'' diye tepki veresim geliyor. neyse bu entryde kişisel olaylarımdan daha çok bazı teorilerden bahsetmek istiyorum. uzun zamandır görmediğimiz bir arkadaşımız ansızın aklımıza gelmesi ve ya onun bize yazması veyahut görmemiz herkesin başına gelmiştir. evrenin atomlardan oluştuğunu hepimiz biliyoruz. bu atomların hepsinin birbiri ile etkileşim halinde olduğu ve bu yüzden gerçekleşecek her şeyin bu etkileşimlerden ortaya çıktığı düşünülmektedir. ee doğal olarak bunların etkileşmesi gerekmez mi diyebilirsiniz fakat buradaki asıl nokta atomların etkileşme algoritmalarını çözecek olursak geleceği de bilebileceğimizi söyler. kısacası evrenin determinist bir yapıda olduğunu öne sürer.
aynı zamanda biraz da atomların birbirleri ile etkileşim halinden türemiş olan başka bir teori daha vardır. enerji teorisi. yukarda bahsettiğim arkadaşın size mesaj atması, ikiniz de ve ya tek tarafın bir şekilde enerji yayması ile de yaklaşabiliyor. ''evrene mutluluk mesajı gönderin'' diye dolaşan insanlar da aslında enerjiden bahsederler. insan ne ekerse onu biçer misali ama tabii bu bence birbirimize mesaj yazmış olmamızdan daha fazlasını yapmamıza yaramıyor yoksa herkes zengin olurdu değil mi ?
not:bunlar makale yazıları değildir öğrendiğim bilgilerden aklımdan kalanlardır bu yüzden öyle bir teori yok ismi başka götünden sallama demeyiniz.