biseksüel

çift cinsiyetli. hem erkek hem de kadınlara yönelik cinsel çekim veya davranış.her iki cinsiyete de duyulan ilgi.

panseksüellik de denilebilir.

edit: panseksüellik de denmezmiş. aydınlattığınız için teşekkürler.
"nefes alsin yeter" bakis açisi
panseksüellik de denilemez aslında tam olarak baktığımızda çünkü birbirinin eş anlamlısı değillerdir. anlamlarına bakıldığında biseksüeller (bi iki anlamı katar) erkek ve kadına ilgi duyarken, panseksüeller(pan çok anlamı katar) buna üçüncü cinsiyeti de ekler. teorik olan panseksüellik biseksüelliği kapsarken pratikte iki güruh da farklı sınıflar olduğunu savunur.
her türlü kaydıraktan, kayarlar..
aç gözlülüktür. belli bir tercihleri olsa saygı duyarım ama bu ne kafam allak bullak oldu.
panseksüellikle kesinlikle aynı şey değildir. biseksüller iki cinse de ilgi duyarlar ama bu ilginin oranı kişiden kişiye göre değişir. bazı biseksüller erkeklere daha fazla ilgi duyarken bazı biseksüller de kadınlara daha fazla ilgi duyabilir. hatta hemcinse duyulan ilgi çok az da olabilir ama bu cinsel eğilimin biseksüllik olduğunu değiştirmez. biseksüller evlendiklerinde bir tarafı seçmiş olmazlar, bu sadece aşık oldukları anlamına gelir. ayrıca biseksüller düşünüldüğü gibi partnerlerini aldatmazlar.
biseksuel, hem kendi cinsinden hem de karşı cinsten hoşlanan bireylere denir. kimisine göre kendi seçimi kimisine göre doğuştan gelen bir özelliktir. ama sonuç her ne olursa olsun karşımızdakinin seçimlerine saygı duymamız gerekir ve onu öyle kabul etmeliyiz.
aşkın cinsel kimliğe indirgenmemiş halidir.
cinsel açlık ve doyumsuzluk olarak görüyorum eşcinsellere,trans bireylere saygım sonsuz. fakat biseksüelleri anlamakta güçlük çekiyorum
bence en güzeli biseksüel olmak düşünsenize herkes potansiyel aday... jdncncnc
biseksüelligi kesinlikle savunuyorum. bunda kesinlikle ayiplanacak hor gorulecek bir durum yok. homofobiklik ise zamanla gececegine inandığım bir sey. ben biseksuel degilim ama biseksuel kadinlar en buyuk zaafim olabilir. aşırı sexy... ayrica biseksuel erkeklere de tesekkurler bizim guzel kadinlarla iliski yasama oranimiz artiyor sayenizde.
seçenlerin toplu şekilde itlaf edilmesi gereken cinsel eğilim
eğilimlere karşı saygım sonsuz fakat bu biraz şey değil mi , hem ayranım dökülmesin hem...
önce can, sonra canan diyenlerdir
tahmin ediyorum ki aynı fotoğraf karesinde asap rocky ve rihanna'yi görüp hangisinin daha çekici olduğuna karar verememektir. yönelimdir, saygı duyulması gerekir
kısaca "piyasada amcık mı kaldı bundan sonra erkek sikicez" hahahahhaahn
hem erkek seviyorum hem kadın, bu dünyanın anasını satıyorum oh.
emin olmamakla birlikte sanırım ben de bu tanımın içerisindeyim: iki cinsiyetten de hoşlanan insanlara denir. hatta hoşlanan değil de 'yönelen' desem daha doğru olur sanırım. çift cinsiyetli kesinlikle denilemez zira bunun cinsiyetle hiçbir alakası yoktur cinsiyet çok çok ayrı bir şeydir.

panseksüel ile farkı; panseksüeller hem iki cinsiyetten hem de cinsiyetsizlerden ve çok cinsiyetlilerden hoşlanabilirken, biseksüel için bu sadece kadın ve erkek diye tabir ettiğimiz cinsiyetlerden ibarettir.

bazı biseksüeller daha çok kadınlara bazıları ise daha çok erkeklere yönelebilir. bazıları cinsel olarak karşı cinslerinden daha çok zevk alırlar ve duygusal olarak hemcinslerine yönelebilirler. çok değişik türleri vardır.
oha ne kadar fazla bifobik entri girilmiş, şaşırdım.
arkadaşlar öncelikle çift cinsiyeti, kararsız veya hem ayranım dökülmesin falancı değiliz o konuda bi anlaşalım.
ikinci olarak da şunu söyleyeyim aç değiliz, doyumsuz değiliz. yani biseksüelliğin sebebi cinsel açlık veya doyumsuzluk değildir. götünüzden element uydurmayın.
biseksüel olmak demek aşık olacağı yahut herhangi bir şekilde çekim hissedeceği kişinin penisinin yahut vajinasının olduğunun zerre önemi olmaması demek. ben birinden hoşlanıyorsam cinsiyetinin bir önemi yok demek.
sorularınız varsa cevaplarım biseksüel bir birey olarak.
kıskanıyorsunuz köpekler harika bir özellikmiş keşke doğarken bana da yüklenseydi.