bitcoin

deepweb dünyasında kullanılan para birimidir.
sanal para birimi. kripto para.
2011 de dayının biri amerikada bi miktar bitcoin almış. sonra buralar hep tarla buna boşa para verdim diyip internetten pizza almış cancazım bitcoinlere. eger almasaymış 120 milyon doları olacakmış şuan. ah be dayı keşke benden sipariş etseydin sulalene bile ismarlardim pizzayı.
zamanında almaya yeltendiğim daha sonra yaşımın 14 olduğunu hatırladığım ve hala küfür etmeme neden olan para(sanal) birimi
son zamanlarda oldukça popüler olan bitcoin. sanal olayı geç, gerçek paranın yani gerçek madenin yerini bile alabiliyor. düğünde altın yerine bitcoin takma haberleri, yeni doğan bebeğe altın takmak gibi bir çok hediyede de kullanılabiliyor. peki neden bu kadar çok ünlendi bu bitcoin? geleceğin parası bitcoin olacak mı? diğer coinler ne alemde? bir çok soru var aklınızda biliyorum. aynı şekilde biz de her gün yeni şeyler öğreniyoruz.


bitcoin nasıl kazanılır?

şuan evde bulunan bilgisayarınızla bitcoin aramak ( yani buna bitcoin madenciliği diyorlar ) imkansız. çünkü yüksek ekran kartları, yüksek sistem gereksinimleri gerekiyor. bitcoin kazanmak için karmaşık bir matematik problemi çözdüğünüzü düşünün. her problem çözdüğünüzde sistem gereksinimleriniz ve sunucu kullanımınız zarar görüyor. bu yüzden btc madenciliği yapmak artık çok zor. ama araştırın. belki yapabilirsiniz.

nasıl btc alırım?

btcturk gibi siteler btc alım satımı yapıyor. banka hesabınızı kullanarak btc alım satımı yapabilirsiniz. yalnız kimlik fotokopisi, adınıza ait fatura gibi bilgiler istiyorlar %100 güvenilir mi hiç bir fikrim yok bu konuda.

bitcoin treni kaçtı mı?

benim kişisel yorumum 1-1.5 yıl içerisinde btc fiyatının 50.000 dolar eşiğine yaklaşacağını düşünüyorum. şuan tl cinsinden 50.000 kadar ediyor zaten. bu sadece kişisel bir yorum.


diğer coinlere yatırım yapılabilir mi?

diğer coinlere yatırım yapmanızı önerebilirim. kısa vadede kazandıracak coinler de var. diğer yazılarımda bunlardan bahsetmeyi de düşünüyorum. şimdilik takipte kalırsanız sevinirim.


btc transferi nasıl yapılır?

btc transferi için ilk olarak cüzdan kodunuzu almanız gerekir. çok uygun ücretlerden transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. sanırım maksimum 2-3 dolar fiyatlandırması var. yalnız bir şeyi unutmayın btc gönderdiğiniz takdirde işlemi bir daha geri alamıyorsunuz.
keriz silkeleme operasyonundan sonra yeniden değer kazanacağına emin olduğum kripto para
onca fud dalgasının ardından binance'den gelen haberle aşağı salmış olan coinlerin babası.

indirime giriyor gönlümün efendisi
arkasinda kimin oldugu belli olmayan,spekulasyonlar uzerinden deger kazanan sisirilmis bir balondur. isin ilginc tarafi tum piyasanin %60 i 1000 kisinin elindeymis.
gidin doviz kovalayin altin kovalayin cok degerlenicek cook..
şişirilmiş bir balondu. yatırımcıları ağlıyor.
bir süredir yükselişte olan kripto paraların babası. 60000 tl. bandına yaklaştı tekrardan. kimileri iyi kazandı bu işten.
daha da değerlenecek olan yeni nesil para birimi, yeni dünya sanallığın dünyası olacak.
yıllar içinde daha cok degerlenecek e para birimi
şuan ki dünyanın içinde bulunduğu durumda kağıt paraların değeri azalırken dijital paraların değeri artmıştır. bitcoin de bunlardan biri.