boy sorunu

nedir bizim çektiğimiz bu boy sorunu
1.75 altı erkek, 1.67 altı kız ise kısadır benim için ayrıca düşünsene erkeksin dünyaya bir kere geliyosun ve boyun 1.65 ahahahahahahaha.
özellikle kalitesiz mizah seven insanlarla çevrenin dolu olmasından ötürü 'ahahahhaa sabahları yataktan paraşütle mi iniyorsun ahahahahah' sorusunu duymanızın sebebidir.
turk kadin boy ortalamasi uzerinde oldugum icin cektigim, genelde erkeklerle ayni boyda oldugumdan bana anneleri gibi hissettiren sorundur.
189 boyumla bütün sevgililerimle sarılırken kalbimi dinletip beyinini dinlemekle huzur buldum
sevmediğin insanlara laf sokma aracı olabilir.
 resim
götü yere yakın olandan korkacaksın lafıyla biraz olsun bu soruna derman olunabilir
ağlayın bakalım.. kızlar..
kişinin perspektifine bağlı olarak var olan ya da olmayan sorundur.

tanıdığım iki canlı örnek üzerinden karşılaştırmalı olarak anlatmaya çalışacağım.

bu problemin 2 ters ucunda bulunan 2 eleman tanıdım. ikisi de 168 boyundaydı, aynı yaştaydılar ama bir tanesi ergenlikten itibaren boyunun daha fazla uzamayacağını kabullenip diğer özelliklerini geliştirmeye ve tutkusu olan tiyatro ile uğraşmaya başladı. diğeri, bunu çok büyük bir problem haline getirdi ve pasif-agresif kimsenin uğraşmak istemeyeceği bir insana dönüştü.

boyunu problem etmeyen arkadaşımın 2 yıllık sevgilisinin boyu 173, güzel bir kadın ve iyi bir karakteri var. uyumlu bir çiftler ve mutlular.

boy konusuna takıntılı eleman en son gördüğümde hala yalnızdı ve boyunu uzatmak için ameliyat olmayı düşünüyordu. club'a gidip herkesle dans edip eve yalnız dönen eleman olmayı başaran kişiydi. kadınlarla konuşurken özgüvensizdi, her söylenen şeyi bir saldırı olarak algılıyordu ve doğal olarak evine yalnız dönüyordu. perspektifini değiştirmediyse hala aynı durumdadır muhtemelen.

kısaca boy önemsizdir. birlikte olacağı insanda ki önceliği boy olan insan da boştur, sıradakine geçin. kendinizi geliştirin, özellikle üniversite çağında ve sonrasında akıllı kadınların bakış açısı daha çok, "tamam yakışıklı, boylu poslu ama vasfı nedir? ne yapabiliyor?" en azından zeki ve olgun olanları bu şekilde bakıyor.
 spoiler!
boğaziçi üniversitesini döneminin 3.sü olarak bitiren bir ablamın o zamanlar 16 yaşında olan dalyarak ben'e tavsiyesi, kendini geliştir olmuştu.


zaten sevişebilmek, sevilmek istiyorsanız gençler karşınızda ki kadınla seviyeli ve etkileyici bir şekilde muhabbet edebiliyor olmanız lazım.
sonuç ne sattığına geliyor. karşında ki insana ne sunuyorsun? sunabildiğin şey sadece boy ise 25-30 'dan itibaren hayatınız otuzbir'den ibaret olur.

kadınlar içinse verebileceğim tek örnek kuzenim olur.

150 boyunda bir şeytan, erkek arkadaşı 202 cm.*

birlikte olmalarının ve ilişkilerini 3 yılı aşkın süredir devam ettirebilmelerinin tek sebebi hayat konusunda aynı perspektife sahip olmaları. okul bitince evlenmeyi düşünüyorlar ve açıkçası bunu söylediklerinde gülerek tepki vermediğim tek çift. ikisi de sorumluluklarının ve kendilerinin bilincinde yaşlarına göre olgun ve maddi açıdan kendilerini güvenceye almış insanlar.

kısaca boy sorunu basit insanların sorunudur.
chandler: okay, well. janice said 'hi, do i look fat today?' and
i looked at her....
ross: whoa, whoa, whoa. you looked at her. you never look. you just answer, it's just a reflex. do i look fat? nooo! is she prettier than i am? noo! does size matter?
rachel: nooo!
ross: and it works both ways
ben 1.58im ve ya sen kızınca ciddiye alamıyorumlar ve oralarda esiyor mu demelere maruz kalırsınız ve artık aynen aynen demekten başka careniz kalmaz
önemli olan boy işlevi biz hallederiz hehehe
boy problemi yaşayan bir kimse,benim gözümde ırkçıyla aynı seviyededir. aramızdaki bazı yazarlarda bunu rahatlıkla görebiliyoruz
şöyle bir 4-5 cm daha uzun olsam her şey mükemmel olabilirdi
girilen entrylere bakınca 1.77 boyla orospu çocuğu olmaktan iki santimle yırttığım sorunsal.
insanlar anne karnından 50-57cm olarak dünyaya gelirmiş. 20 yıllık süreç içinde 1 metre atmak nedir gardeşim ya. ordu pidesi gibi dolanıyorum etrafta
155'lik yurdum kadınının kendine bakmadan 2 metrelik erkek istemesinden kaynaklı ülkemizdeki genelde erkeklerde ortaya çıkan sorundur. takmayın olum şu çöp kovalarının isteklerini,arzularıni. bol bol kitap okuyun,spor yapın,para kazanın. bak nasıl düşüyorlar.
türk kadınına çöp kovası diyen kişi de keşke kültablası falan olsaydı en azından toplumda daha fazla bir işlevi olurdu.

türk kadını topukluyla sizi geçince o yıkılmaz sandığınız egolarınız mı zedeleniyor? boyunun da en az işlevi kadar önemli olduğu mu akıllara geliyor? ne bu hiddet bu celal arkadaşlar? bu ne öfke, bu ne kin yani? siz kitap da okusanız, spor da yapsanız, para da kazansanız olmaz ben size söyliyim bu gidişle. aklı, fikri,zikri olan kadın size düşmez. düşeni de kaldırır yoluna devam ettirirsiniz siz. geçmiş olsun.

görüyor musunuz keşke boyunuz biraz daha uzun olsaydı tüm mesele bu çünkü (!)
İletişim - Kurallar