büyük ev ablukada

tayyar ahmetin sonsuz sayılı günleri ile tanıdığım müzik grubu , solisti ünlü bi genç çocuk, tv yapımlarında rol almıştı. fırtınayt albümü hedef kitlesini memnun etmiş gibi dursa da daha geniş kitlelere hitap edebilmelerini sağlayamamış gibi gözüküyor
turgut uyarın büyük ev ablukada şiirinden isim çörlediklerini düşündüğüm alternatif modern müzik yapan (modern alternatif ne demek bilmiyorum) 2012 zamanlarında dinlemenin keyif verdiği gruptur. o zaman 'üzgünüm eskisi gibi değil lu-na-paaaark
evren bozması şarkılarının akustik halini ayrı bir sevdiğim grup. nedense şu sözleri çok etkilemiştir hep:
"hepsini bulucam bir bir, yerine koyucam bir bir"
küçük eve geçelim o zaman
lisedeyken her şarkısını ezberlemiştim hala da çok veriyorum ama bartu küçükçağlayan(yalan dünya orçun) grubun solistiymiş. bu bilgiye çok hazırlıksız yakalandım grupla ilgili ne hissettiğimi bilmiyorum.
2011de taşkın gözleme de çalışırken insanları kusturacak kadar çaldığımız grup
(bkz:yeniler bilmez eskilerin gözü yaşlı)
özellikle arayan bulur isimli parçasını beğendiğim gruptur. sevmeyeni çoktur ama zevkler tartışılmazdir.
solistinin yalan dünyadaki orçun karakterini canlandıran bartu küçükçağlayan olduğunu öğrenince şoke olduğum gruptur. aklımın ucundan geçmiyodu yav.
son zamanlarda her gün fırtınayt albümünü dinlediğim grup. çoğu insan eleştiriyor ama şarkıların soundlarına ve sözlerini gözleriniz kapalı dinlersiniz belki kafanızı uzayda hissedebilirsiniz. neyse iyi dinlemeler..
değer verdiğim biri sayesinde bu grubu dinlemeye başladım. her ne kadar başta 'beğenmedim tarzım değil diye' ona böyle söylesemde son geldiğinde taktık kulaklığı 'güneş yerinde' şarkısını açtık, başladık kordonda yürümeye. sanki şarkı o an bizim için yazılmış gibiydi. onun sayesinde grubun iyi bir dinleycisi oldum ayrıca şarkılar da fena değilmiş:)))