büyükler için çocuk kitapları

yazılım amacı ve kitap kategorisinde her ne kadar çocuk kitabı olarak anılsada. bence büyüklere yazılmış ve içinde derin manalar saklı birer hazinedir bu kitaplar. sizler için kısa bir liste yapıyorum.
listenin ilk sırasında küçük kara balık bulunuyor. iranlı yazar samed behrengi'nin bir yapıtıdır. hikâyesi ve işleniş tarzıyla dikkat çekici ve büyüleyici bir eserdir.

ikinci sırada fareler ve insanlar yer alıyor. nobel edebiyat ödülü sahibi yazar john steinbeck tarafından yazılmıştır. yazar merhameti saflığı ve sevginin içten geldiğini en güzel şekilde kaleme almıştır.

üçüncü sırada şeker portakalı yer alıyor serinin ilk kitabı olan şeker portakalı yazar jose marue de vasconcelos’un kendi hayatından yazdığı hüzün dolu kışın okunabilir güzel bir kitap.

listeme son olarak küçük prens kitabını ekleyip uzatmadan yazımı bitirmek istiyorum.fransız yazar ve pilot antoine de saint-exupéry tarafından yazılan ve herkes tarafından bilinen kitabın güzel bir de animasyon filmi bulunmaktadır. hepinize keyifli okumalar.