çanakkale'de yaşadığınız en güzel şey

ben başliyim madem, 4 sene önce onunla tanıştım. sevgilim değil, elini tutmuşluğum bile yok belki ama ne zaman görsem, sesini duysam, veya ne zaman mesaj atsa beşiktaş gol atmış kadar mutlu olurum. birini sevmek çok güzel karşılık beklemeden, gerginlik yok sıkıntı yok ... kafalar rahat oh...
bisikleti alıp saatlerce kimseye hesap vermeden gezmek özgür olmak yada hissetmek yarın ne olucak diye düşünmemek ya bomba patlarsa diye acele etmemek hayatımın en güzel deneyimleri
gece eve yürüyerek gitmem gerektiğinde her an öldürülecek gibi hissetmiyorum çanakkale'de temiz havası sakinliği edindiğim dostluklar da cabası. bir insan neden okulu özler??
1- sevgilimi çanakkaleye getirttim
2- sevgilimle aynı evde yaşıyorum
3- canım sevgilim
güzel insanlar tanıdım birer birer ailemden bir parça oldular. bu kadarı yeterli bence çanakkaleyi sevmeme
mayis gecelerinde halk bahcesinde oturmak. bu bir huzur degildir de nedir
mezun olup gitmek.
gerçi tekrar döndük ama olsun. belki tekrar gideriz.
kapı kapı dolaşıp diş macunu satmaya çalıştığım bir dönemde girdiğim bir kahvehanedeki amcalarla ettiğim sohbet, satmak zorunda olduğum diş macunlarının hepsini alıp bana çay içirip öyle yollamaları.
sevdiceğimle bisiklet öğrenmek
eğitim fakültesinde sevdiceğimle tanışmak
"bu şehirde buldum buğday ellerini, bu şehirde sevdim badem dillerini, senle unuttum bütün ezberlerimi..."
gecenin en karanlığında tekke koyundan yıldızları izlediğim an.
2’den 3’e geçmiştim.
tarih 21 mayıs 2017. iskele meydanında tek başıma fenerbahçemin eurolig şampiyonu oluşunu seyredip hiç tanımadığım insanlarla kutlama yapmak unutamadığım anlardan biridir.
beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamalarındaki birlik,beraberlik,samimiyet,sevgi,bağlılık.... bunları asla unutamıyorum
kafayı bulup yolu bulamamak
aşık oldum daha ne olsun.
çanakkaledeki 5 senemde yaşadığım her an
başlık gülümsetmiştir. ilkokul öğrencilerine verilen ödev gibi. ''çanakkale'de yaşadığınız en güzel şey'' şeklinde olsaydı yine anlardık. ben hayatımın en güzel haberini çanakkale'de almıştım. haberin özü: ''atandınız.''
mart ayında kafa trilyonken,kot pantolon ile denize girmek güzeldi. ve daha nicesi
kordonda otururken tanınadığım teyzenin gelip güzel gözlüm gençliğinizi yaşayın isimli konuşması
ne aşkmış amına koyayım görende bir bok yaşadığınızı zannedecek.. çanakkale'de yaşadığım en güzel olay sahilde kırmızı biramı açtığımda olmuştu.. güneş batıyordu, sarışın bir rus sahil kenarında yürürken şiddetli bir rüzgar esti ve eteği havaya kalktı.. utangaç gözlerle bana bakıyordu.. ona göz kırptım ve yanıma oturdu.. birama uzandı, ejderha kanının boğazından geçişini izledim.. sonra dudaklarını dudaklarımla buluşturdu.. çok türkçe bilmiyordu, benden hoşlandığını söyledi.. güneşin batışını izledikten sonra evime doğru yola koyulduk..
alan vakfı bursunu yatırdığın da çok mutlu olmuştum. başka bişe gelmiyor aklıma. aslında yazılacak güzel bi anı vardı da hevesim kaçtı.
  • /
  • 2