çanakkale trafiği

kimsenin acele etmediği trafiktir. şöyle ki, şehrin göbeğinde ki dört yolda 78 sn kırmızı, 13 sn yeşil ışık yanıyor.
senelerdir araç kullandığım bu şehirde bir tek benim acelem var hissiyatını hep yaşıyorum.

bir de; herhangi biri, istanbul da araç kullanacak olursa bu şekilde çok kavga çıkartır.

özel not: sokak arasından çıkacak olan bir araba, 100 mt öteden sizi bekler geçesiniz diye, ancak neden ise o son 3-4 mt de ne oluyorsa şoföre pat çıkar o yola. bu yüzden araba kullananlara tavsiyem,
he bu bekliyor yol veriyor bana diye dan dun gitmeyin. mantıksızca pusu da bekler gibi bekleyip bir anda çıkıyor arabalar önünüze.
u dönüşü yapacak yer yok. en sıkıntı olay bu.
şehirde olmayan şeylerden birisidir büyük şehirde yaşamamış veya bulunmamış olanların bu konuda yakınmaları doğaldır zaten şehirde 5 tane ışık var 4ünden geçiyosun
çanakkale'de yaşayan insan için mantığın en çok devreye girdiği husustur...
şoförlerin çoğu gerçekten medeni, yol vermeler falan ama tabiki her şehirdeki gibi trafik canavarları var bir almanya olamayız.
bu kadar küçük şehir de bu kadar trafik nasıl oluyor anlayabilmş değilim.cuma pazarı yolunu 20 dakikada geçtiğimi biliyorum.
sürücülerin çoğunda sol şerit aşkı vardır.sellekör yaparsın açmaz yolu sağından sollayınca da tip tip bakar.kavşak denen birşey yoktur nerden geri döneceğiz hala çözemedim.tek iyi yani tehlikesiz sakin kullanıyor herkes.
yağmur yağınca kitlenen trafik.
burada trafik mi var dedirten başlık
kırmızı ışıkta beklerken üç beş sene geçiyor sanki
aslında trafik oluşturmayacak kadar az nufus ve geniş bir yol hacmine sahip olan şehre, süresini uzattıgınız trafik lambaları ile trafik çilesi eklenmesi sonucu oluşmuş hadise.
gelişmekte olan şehirlerin belediyelerinin kullandıgı bir taktik. lambaların süresini uzat sonra çanakkale ne nufus çekiyor yatırım yapmalı
u dönüşü yapmak için ilk sağdan dönün sonra ilk soldan dönün sonra tekrar ilk soldan dönün bir daha sola dönme imkanınız yoksa geçmiş olsun sağa dönün ve bu entry baştan okuyun.
İletişim - Kurallar