çanakkaledeki sokak müzisyenleri sorunu

her an her yerde olabilen genelde kalitesiz müzik yapan amatör gençlerin oluşturduğu gürültü kirliliği sorunu.

hayır ben anlamıyorum kardeşim madem yaptığın işte iyi olduğunu düşünüyorsun ki herkesin önünde sahne yapmandan anlaşılıyor.kur profesyonel grubunu al müzik aletlerini canlı müzik yapan mekanlarda kaliteli sahne kovalayın.ayrıca önünüze koyduğunuz 'para verin' temalı çalgı aleti çantaları komik duruma düşürüyor sizleri.bi de artık çıplak sesle katlanılamaz amatör sesleri geçtim geçenlerde kordonda bildiğin amfi ile ses sistemi kurulduğuna şahit oldum.belediyeye şikayette bulundum ama henüz bi dönüt alamadım oldukça editleyeceğim
sorun mu?
sadece benim mi hoşuma gidiyor diye düşündüğüm başlıktır. kendini eurovision a çıkmış gibi görüp egolanan insanlar dışında gayet sevecenler bence.
geçen hafta iskeleye indim, arkadaşımla buluşacağım. bekliyorum onu. arkadaşım sağ olsun iki saat boyunca yazmadı . haber vermiyor kız bana. neyse ben de truva atının karşısındaki bankta bir saat kadar oturdum, hava da aşırı soğuk. atın yakınlarında bir heykel var ya ha işte orada beş kişilik bir grup. saçları, kıyafet tarzları oldukça farklı aralarında sadece birinin sesi güzel gerisi ses kirliliği. neyse zaten bahsettiğim kişi dışındaki kişilerin sanat dışında başka amaçları var tabii anlayabiliyorum bunu. onlar bana ben de onlara bakıyorum ara ara. sonra kızlardan biri yanıma geldi. oldukça farklı bir fiziksel görünüme sahipti. yani benim tam tersim. kesinlikle yadırgamadım farklı oluşu ilgimi çekiyordu. geldi yanıma bana sarıldı. neyim olduğunu falan sordu. arkasından bir genç daha geldi neyin var dedi... bize katıl falan dertleşelim dediler. gerçekten kıçımı kaldıracak halim yoktu. eğer gerçekten sanat kokan bir ortamları olmuş olsaydı giderdim. amaçları farklıydı neyse işte oldukça kalitesiz oluyor genelde buradaki sokak grupları. bir klarnetçi abi var iskelede tarzım değil ama onun yaptığına sanat diyebilirim. çanakkale'de eksik olan şeylerden biri olabilir bunlar da. :)
boş durmaktan iyidir. bir şekilde icra edilebilen sanatın iyisi kötüsü olmaz. sanat sanattır,sanat hayattır.
gayet kaliteli işlere denk gelmiştim zamanında. kordonda çalan biraz hippi tipli iki çocuk vardı, gitar çalıyorlardı baya sevimliydiler, çok da iyi müzik yapıyorlardı. yine kordona, deniz kenarına üşenmeden bateri kurup efsane sololar attığını gördüğüm biri vardı.

pek sorun olarak görmediğim durum.
karışın güzel kardeşim, bunada karışın. çocukların bir çalıp söylemeye zevki var, alın onuda ellerinden.
ülkede güzel olan herşeyi siktik şimdi sıra buna mı geldi sorunsalı
1 liraya dert dinleyen asalaklardan iyiler.