çayı şekersiz içenlerin övgü beklemesi

herkesinde bu tespitte bulunduğu mutlaka bir şekersiz çay içen arkadaşı bulunmuştur. ilk haftalar getirilen çay kaşığıyla çay uzatılınca " şekersiz içiyorum kaşığa gerek yok" söylemini duyarsınız. eğer bunu duymadığınız takdirde belli biraz sonra uzatılan şekere " yok çaya şeker atmıyorum şekeri bıraktım " söylemini duymanıza kesin gözüyle bakıyorum. diğer taraftan vucüdun alması gereken şeker gibi bilimsel bilgilerle aydınlatılırsınız. buraları geçip ilk yudumu aldığınız zaman " oğlum çayın tadını şekersiz içince alıyorsun var ya! " lafını duyunca övgü edebilirsiniz. "ne iyi ettinde bıraktın şu şekeri veya şeker zararlı bizde bi bıraksaydık" diyerek şekeri bıraktığı için gerekeni yaparsınız.
böyle bir şey yoktur, şekerli içenlerin kuruntusunudur tamamen
enayi kendinden o kadar habersizki şeker zararlı diyo elindeki sigara ciğerleri açıyo demi bırakın bu ayakları
insanüstü bir güç gerektirmeyen bir eylemdir her insan biraz dişini sıkarak çayı şekersiz içebilir ama tercih meselesidir yani bir övgü felan beklemeyin dünyayı kurtarmıyorsunuz aq
üzerine fazla gidilmemesi gerek insanlardır çünkü tek istekleri bir uğraş sonunda gerçekleştirdiği durum üzerinden takdir edilmektir.
boş muhabbetin kralıdır. boş yapan çayı şekersiz içen değil çayı şekersiz içeni kafaya takandır.
çayı şekersiz içiyor ve övgü beklemiyorum, çünkü çayı şekersiz içmek bir yetenek/meziyet değil bir tercihtir. insanlar tercihlerinden ötürü övülmez.