cem garipoğlu

cem garipoğlu, henüz 17 yaşında lise öğrencisiyken münevver karabulut cinayetinin katil zanlısı olarak belirlendi. türkiye aylarca cinayeti konuştu. katil zanlısı cem garipoğlu her yerde aranmasına rağmen bir türlü bulunamadı. bu durum garipoğlu’nun, türkiye’nin en önemli işadamlarından biri olan hayyam garipoğlu’nun yeğeni olması ve cem garipoğlu’nun bir türlü bulunamaması üzerine daha da merak edilen ve sonuçlanması beklenen bir duruma dönüştü.

cem garipoğlu ve münevver karabulut’un sevgili olması ve cinayetin kıskançlık sebebiyle işlendiği şüphesi bir anda cinayeti farklı boyutlara taşıdı. hatta bir grup genç kızın cem garipoğlu’nu suçsuz bulması ve sosyal medyada “serbest bırakılsın, aranmasın” şeklinde etkileşimler yapması da günlerce tartışıldı

26 şubat 2010’da başlayan dava sonucunda cem garipoğlu 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. annesi ve amcasına 3’er yıl hapis cezası verilirken babası beraat etti.

cem garipoğlu’nun hayatı, lise öğrencisi olan münevver karabulut’un 3 mart 2009 tarihinde kesik başının istanbul etiler’de bir çöp kutusunda bulunmasıyla tamamen değişti.

10 ekim 2014’de cem garipoğlu’nun cezaevinde kendini asarak intihar ettiği bildirildi. gerçekler otopsi yapıldıktan sonra otaya çıkacak olsa da garipoğlu intihar mı etti, yoksa intihar süsü verilen bir cinayet sonucu mu öldürüldü, daha uzun yıllar türkiye’nin sosyal gündemini meşgul edecek gibi görünüyor.
(bkz:fasılcı mühendis in normal entry girmesi) ama keşke bu kadar tarafsız olmasaydın. hala bile aklıma geldikçe kötü oluyorum ki cezaevinde onu kendi eceline bıraktıklarını hiç sanmıyorum.
kaç annenin ahıdır o üstünde
tam ölmemiş de, "bizim için öldü" durumuna getirilip, bir yerlere götürülmüş olduğu söylenir.