çocukluk takıntıları ve korkularımız

bundan yıllar yıllar önce çift sayı takıntım vardı mesela kaldırımda 3 tane arka arkaya kırmızı renkli bir taşa bastıysam dördüncüye basmadan oradan ayrılamazdım ve çocukken (bunu tek yaşayanın ben olmadığımı düşünüyorum) bizim apartmanda asansör yoktu ve hareket sensörlü apartman lambası sistemi daha gelmemişti akşam evlere dağılırken apartman girişinde ışığı açtığım anda o ışık kapanmadan (bizim ev en üst kattaydı) eve merdivenlerde 3 er 5 er 8 er uçardım sanki o bodrum katındaki hiç bir zaman görmediğim ve görmeyeceğim ama anlamsızca inandığım canavar arkamdan gelip beni yakalayacakmış gibi depar atardım merdivenlerden.
küpeli ve uzun saçlı adamlara bakıp uzun uzun küfrederdim.. kökü bizde olsa ne olur.. neyse efendim şimdi de nesi varmış saçın küpenin diyoruz tabi..
şişman ve yaşlı teyzelerden korkmak.. bunun en büyük sebebi seni şalvarına koyup kaçırır diye korkutmaları sanırım. böyle cocuk mu susturulur ya?!?! ayıptır.
karanlıkta birilerinin beni izlediğini düşünürdüm
herkes uyuduktan sonra uyuyamamak. hala devam ediyor olması :/
karo çizgilerine basmadan yürümek
annem her yaramazlık yaptığımızda sizi bırakır giderim yeminle diyordu ben de evde her annemi bulamadığımda şümkürerek anne gitme diye ağlardım. sonra bir süre her uyandığımda annem yerinde mi diye kontrol ediyordum.
gergedan tarafından kovalandığım kabuslarım vardı