çomü sorunları

bir akdeniz üniversiteli olarak sizlerin sorunlarını merak ediyorum , dökülün sorunları.
kol kırılır, yen içinde kalır diye bir girizgâh yaptığım, kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyerek geliştirdiğim, anlatmam derdimi dertsiz insana diyerekten de sonlandırdığım başlıktır.
aklıma getirdiği ilk şeyin ilahiyat yemekhanesindeki koku olduğu başlık.
aklıma yeni şeyler gelirse editlerim.
gökçeadada kampüşçüğünün olması ve rektörün buradan haberinin bile olmaması ihtimali
sosyal etkinlik ,panel,kongre gibi güzel olayların öğrencinin hiç göremeyeceği yerde duyurulması. rektörü gören varsa bira bile ısmarlarım. adam okulda görünmezlik peleriniyle geziyor herhalde. muzaffer elmas'ı gördükçe resmen daha da üzücü (adamın fotoğraf cektirmediği öğrencisi var mı acaba )
ve birbirinden çok kopuk olması
okumadığım için umrum dışı olan sorunlardır
hocalarının, öğrencileri ego tatmin eden varlıklar olarak görmesi (bkz:eğitim fakültesi adı altındaki ilahiyat fakültesi)
her güzel şeyin bir kusuru vardır
@erkekanasınıfıöğretmeni benim yazmak isteidgimi önceden yazmış. ki o kadar tuhaflar ki okulla ilişiği kesmeye kadar gelmiştim. garip insanlar topluluğu
oldukça pasif bir üniversite olmasıdır. fakat çanakkale gibi bir şehirin üniversitesi olması her şeyi göz ardı etmemi sağlıyor.
otobüsün kampüs aşağısına inerken 1.50 basması
vasıfsız öğrenci deposudur.
ulaşım başlı başına bir sorun.
akdeniz'in içinde 2 tane çarşısı var çiçek gibi kafeler, yemek yiyebileceğiniz yerler var. bu eksiklerin yanı sıra fef'e çıkarken ki yokuş beni delirtiyor.
yeri çok güzel ama yokuş olması üzüyor tabii buna yapılabilecek hiçbir şey yok.
kapıdan bile kart basıyor olmamız hiç adil değil. öğrenciyiz biz. ama en çok bizden ekmek yedikleri için tabii ki beleş olmayacak.
yine kapıda “güvenlik” öğrencilerin kartlarına bakmıyor bile. geçen gün kimsenin kartına bakmadı sadece önden binip arkadan indi adam. böyle iş mi olur dedirtiyor.
başka aklıma gelmedi şu an.
okul yemekhanesi bir çok üniversiteye göre pahalı tabi ki büyük bir sorun değil ama sorun. kampüs içinde sigara alabileceğimiz bir market ya da büfe yok
yokuş başlı başına bir sorun yağmurlu havada eğitim fakültesinden çıkıp ana kampüse yürümek gibi bi delilik yaptım ve yokuşu hesaba katmadım sonuç sudan çıkmış balık misali
çözüm için çabalanmayan sorunlardır
akıllı tahtaların problemli olması.
(bkz:harry potter) da ki ruh emici neyse okulda ki hocalar da işte aynen öyle ego emici pinçler. anlamsız gerilim, anlamsız yükselme gibi unsurları barındıran bu hocalar bence en büyük sorun. eğitim sadece müfredatla değildir be!
mükemmel olan bir manzaranın önünü bir cami ile kapatması..
eğitim kalitesinin yerde olması
  • /
  • 2