çomü sözlük kuralları

çomü sözlük'te yazarlar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi olmaksızın ve doğrudan yazarlar tarafından yayına alınmaktadır. tarafımıza başvurulmadığı müddetçe, yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. ancak, çomü sözlük yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir.

bir başlıkta yer alan yazılar genelde farklı yazarlara ait olmaktadır. bu nedenle, başlıklarda yer alan her bir yazı 'şikâyet' butonu kullanılarak ayrı ayrı şikâyet edilebilmektedir.

şikâyetleriniz kişisel haberleşme niteliğinde olmayıp, şikâyetiniz ve iletişim bilgileriniz gerekli görüldüğü takdirde yayınlanabilir, üçüncü kişilerle ve/veya yasal mercilerle paylaşılabilir. bu nedenle şikâyetlerinizde ifşa edilmesini istemediğiniz beyanlarda bulunmamanızı tavsiye ederiz.

yazarlar kendi içeriklerinden sorumludurlar.

1- gireceğiniz entryler ilgili başlığa ait tanım içermeli, ilgili başlığa ait örnekler vermelidir. başlığın açıldığı ilk entry başlığı açık biçimde tanımlayıcı olmalıdır. soru şeklinde başlıklara cevap niteliğinde entry girilmemelidir.

2- entry’ler ve açılan başlıklar imla kurallarına uygun olmalıdır.

3- kişilerin ve kurumların tüm hukuki haklarını zedeleyebilecek entry’ler yazmak ve kişisel iletişimin ifşası yasaktır.

5- telif hakkını ihlal edebilecek link paylaşmak, pornografik içerik veya görsel paylaşmak ve diğer türkiye cumhuriyeti yasalarına aykırılık oluşturan paylaşımlarda bulunmak yasaktır.

6- yukarıda belirlenen kurallara uygun olmayan entry’ler admin ve moderatörler tarafından, ilgili yazara sebep belirtilerek yayından kaldırılacaktır. yayından kaldırılan entry, içerik kurallarına uygun hale gelmesi durumunda tekrar yayına alınacaktır.

7- belirtilen kurallara uygun davranmayan, uyarı almasına rağmen uygun davranmamaya devam eden yazarların üyelikleri, admin ve moderatörler tarafından geçici olarak dondurulabilir veya silinebilir.
arkadaşlar başlık ayağı altında reklam amaçlı güvenliksiz bağlantı içeren çıkış linkleri paylaşmayın.

aksi takdirde entryleriniz maalesef silinebilir çaylak rütbesine inebilirsiniz.hatta hesabınız göte bile gelebilir :(

beni üzmeyiniz
özel mesaj yoluyla kimle ne bok yiyip konuştuğunuza kimse karışmayıp erişememekle birlikte kişilerin kimliklerinin ve fotoğraflarının ifşası maalesef suç :(

şunun ismi neymiş bunun tipi nasılmış işte şu buymuş şunun fotoğrafı var mıymış kendinize kalsın arkadaşlar :(

dediğim gibi aksi takdirde hesaplarınız çaylak rütbesine düşebilir hatta göte bile gelebilir :(

ve çevrimiçi üye listesini yazarların da görme olayı en azından şimdilik gündemde yok :(

üzülüyorum :(