çomü sözlük neden tutmadı?

soru cevap kategorisine açtığım için başlığı tanım girmiyorum.

sözlükte yazan belli sayıda insan var. sürekli belli başlı konular konuşuluyor. bilgiye ve sözlüğe dair çok az başlıklar ve entryler var. bence bu yüzden tutmamış olabilir.
tuttu,tuttu. meraklanmayın yazan az olsa da bizi büyük hayranlıkla takip eden değerli misafirlerimiz oldukça fazla. zamanla daha da güzel olacak.
bu aralar benim de içten içe düşünüp durduğum soru. istatiksel olarak sözlükte 1255 kişi görünüyoruz, benim gün içinde gördüğüm entry-yazar sayısı 20'yi geçmiyor sanırım. bu 1255 kişi nerede? okul zamanı olduğundan insanlar belki zaman ayıramıyordur, ya da belki insanlar yazmayı değil de okumayı seviyordur... kim bilir?
tutarlarsa tutarlıyım
tutmazlarsa tutarsızım
-çomü sözlük
çoğu kişi bilmiyor boşverin böyle iyiyiz çomarlar gelmesin
ben çok geç öğrendim mesela çomü sözlüğü ne kadar oldu kurulalı filan bilmiyorum ama şunu biliyorum ki bu tür oluşumların ciddi anlamda yer edinebilmesi uzun zamanlar gerektiriyor. alışana kadar ben de çok aktif yazmıyordum. ama alışınca giderek genişler diye düşünmekteyim.
herkes okumayı seviyor yazmayı değil. yazın arkadaşlar yazın aklınıza ne gelirse yazın okuyup geçmeyin söz uçar yazı kalır yazın.
kendi yağımızda kavruluyoruz. bu sözlük hepimizin. geliştirmek adına bir şeyler yaparsak ne mutlu bize.
bugün çömü sözlük diye bir sticker gördüm yeni yapılan belediye binasının yanında gururlandım nedense
bu sözlük hepimizin diyorsun lotus başkan pekii nerede benim maaşım, yatmadı hala. bir ekşiye, uludağa göre maaş çok cüzi ama olsun. öğrenciye yetiyor ayın 18 i oldu.
alfa yazar sayısı çok fazla,insanları korkutuyor olabilir.
ekşi sözlüğün ilk zamanlarında da bu muhabbet vardı. tuttu tutmadı vb..
sabırla yola devam edildiği vakit,yolun sonunun hepimiz için hayırlı olacağını yıllar sonra gördük :) comusozluk için de aynı durum söz konusu. sabır ve inanç
tutmama gibi bir durumu konuşmak için oldukça erken, siz yazın ve eğlenmeye bakın sadece. önemli olan keyif alarak yazmak, tutma işi sonraki mesele.
sozluk ile ilgili beni en mutlu eden sey aradan yillar gecince hala kapanmazsa siteye girip entrylerime bakmak. bence burasi hos bir olusum zamanla insanlarin ilgisini çekip yazar sayisinda artis olacagina eminim. sahsen bos entry girmemeye calisiyorum ama sanirim suan bos entry girmek sozlugu canli tutmak icin onemli. burada ki herkesi cok seviyorum -meliora abiniz
kendisine 1999-2008 eksi sozlugu yerine 2008-2018 donemini ornek aldigi icin olabilir.
çanakkale öğrenci kitlesinin pek ilgilenmediği durum. önceki abiler böyle bir şey yapsalardı şu an işliyor olabilirdi. bir de sözlükte gündem sürekli cinsellik. ben de kaçacağım gibi duruyor.
tutması gereken insanları tutmuş, bırakmamış. ben de yeni yeni tutuluyorum..
mod ekibinin kendini sorgulaması için sorması gereken soru.
tabii her şey modlardan ötürü değil asıl sorun şu ki sözlük bilincini oluşturamamis olmak. bu bilinci oluşturacak alt yapıya sahip olamamak, izin vermemek.
sözlük aslında tuttu. sadece yazar sayısı az miktarda. yıllarca kalacak bir sözlük olacağı için bir problem görmüyorum.
buralar önceden hep dutluktu diyeceğim zamanları iple çekiyorum.
tutmadı değil. daha aşılması gereken yollar var.
ancak eğlenceli olur diye atıp tuttuğunu sanan, ancak çok saçma şeyler söyleyebilen troll bir kurucusu var. buna da dem vurabiliriz mesela.
tamam, yeri gelince ben de troll bir kişiliğe bürünebiliyorum. ancak, dozunu bu kadar kaçırmak da sıkıntı oluyor.
mesela biri buraya gelse ve troll efendiyi görse, bir dakika bile duramayabilir. bu tarz şeyleri hoş karşılamayan, bizim gibi tolere edemeyecek kişiler çok.
illa gelip okur burayı. okuyorsan şunu söyleyebilirim ki, troll olmanın da yeri ve zamanı var. sen buna dikkat et ki, ileride sıkıntı çıkmasın.
göklerden gelen edit: son cümlem tehditkar bir cümle değildir. yanlış anlamayın xd
sözlükte 10 yazar olsun ,yazdıkları anlamlı olsun ,o sözlük benim için tutmuştur.
yeni nesiller geldikçe üniversiteye daha da yaygınlaşacağını düşünüyorum
  • /
  • 2