çomü sözlük ödülleri düzenlensin mi?

yani bir süredir yeni moderatör kadromuzla bu konuyu tartışıyoruz. sözlüğü canlı tutmak, kaliteli akış sağlamak için özgün ve iyi yazabilmek adına bir şeyler yapmak gerekiyor. ''comu'' isminin yücelmesinde sizin rolünü büyük olacağı için bazı ödüller verme kararı aldık.

örnek: aylık en çok entry girene aylık akbil vs gibisinden çam sakızı çoban armağanı bir şeyler vermek istiyoruz. tabi bazı şartlar da olacak kirliliği önlemek amacıyla. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
kurallar daha net olmalı. misal en çok entry giren yazara ödül kazanır diyoruz lâkin bu sefer birçok kişi boş beleş konu dışı entryler yazmaya başlayacaktır ki aylık entry sayısını doldurmak için. misal en çok "up" alan yazara ödül vereceğiz diyelim o vakit aylardır yazar olan ya da sözlük içerisinde-dışarısında fazla arkadaşı olan kimse bir "rica" ile "up" sayısını artırabilir. daha bunun gibi birçok durum var. bence sözlük içi ödül düşüncesi çok güzel bir düşünce. destekliyorum. tek kaygım kuralların net olması ve suistimal edilmemesi konusunda.
gayet güzel düşünülmüş bi olay ama ilk önce sözlüğün aktifligini çoğaltsak daha iyi olur
öyle beş on liralık hediye verecekseniz hiiç yormayın bizi
sacma olurdu.

burada telefon hatti ya da kredi karti satmiyoruz. oldu olacak kota koyun yazarlara..

soguk kis gunlerinde yardima muhtac insanlara ya da cocuk esirgeme kurumuna yapilacak yardimlar organize edebiliriz.
ortak bir hesap acariz ve iban nosuna imkani olan ve yardim etmek isteyen sozluk yazarlari yardimlarini yollayabilir.

bu sekilde yardima muhtac insanlarin ihtiyaclari karsilanir ve sozlugun populerligi artar.
amaç millete şov yapmak değil hem bir yandan yazar alışkanlığını sağlamak bir yandan öğrenci ihtiyacını karşılamak. dediklerinde çok haklısın keşke dediğin tarzda imkanımız olsa ama bunu şu aşamada yapamayız. ayrıca öğrenci okutmak,sevindirmek sevaptır. bir aylık kent kart versek mesela bu bir öğrenci için epey büyük bir şey. yarın bir sözlük büyür ise ki büyüyecek o zaman daha da muhtaç insanlara herkesin desteğiyle ulaşılır.
çok net kurallar çerçevesinde yapılması tüm modlar tarafından destekleniyor. özellikle seri başlık açma olayına aşırı dikkat etmeyi düşünüyorum kendi adıma. boş beleş entry durumlarındaysa up ve fav olayları devreye girecek. hatır gönül işi için yapılabilecek pek bir şey yok ama o kadar da uğraşılacağını sanmıyorum yahu.

daha iyi fikri olan varsa bizlere ulaşabilir bu arada. aramızda tartışmaya devam ediyoruz bu konuyu.
'rookie of the year' yapsanıza 3.nesillere.
akbil nedir başkan ya ahahahahahahahahahahahahaha. fakir mi dolu sözlük anlamadım ki? hadi gönlümden koptu sözlükte en çok entry girene 100 liralık alışveriş çeki.
ek not: sözlüğün gavat ödülünü alamazsam kırılırım.
bir odullendirme olmasi cok hos olur ama bence neyin odullendirelecegi yazarlara aciklanmamali odulun sahibi aciklandiginda neden odule layik goruldugu söylenmelidir böylelikle insanlar fazla entry girme vs. islerle ugrasmamis olacaklardir
vize final haftalarının hesaba katılması gerekir.
en taşşaklı yazar ödülü bana verilebilir mi?
üstteki yazarlardan birinin dediği çok doğru. neye göre ödül verildiği söylenmesin. bence bir "demo" yapılabilir. eğer program oturtturulduysa, önümüzdeki ay 1-2 ödül dağıtılabilir. ondan sonraki tepkilere göre de haftalık,aylık vb. şekilde (mod'lar daha iyi bilir) ödül sistemi kademe kademe arttırılırsın.
ödüller hala sahiplerine teslim edilmediyse yılın hafif kaşarı ödülüne talibim.
#32297 hafifse ben ağırım, pek tabii kilo farkından olabilir...
ödül alacakları ben belirliyorum tek kriterim yalak olmak

evvet yalakları göreyimmm