çomü'ye girerken otobüste kart göstermek

böyle saçma uygulama görmedim denilendir ,güvenlik görevlileri işini yapmak için yapıyormuşçasına etrafa bir göz gezdirir.genelde öğrenci kartına dahi bakmadan otobüsten iner, bu da herhangi bir terör olayına karşı savunmasız olan üniversitemin acınası halini ve güzel bir sistem bulamayan kafasız üniversite yönetimini gösterir.
elli kere kartımı kaybetmiş biri olarak her defasında beni eliyle koymuş gibi bulup kartımı bana getirip tanıştığım insanların dışında güvenlikten bir haber olan comunun güvenliklerinin her gün haberim yokmuş gibi cek kanka dermiscesine bakıp(karta değil suratınıza) gitmesiyle kartın varlığından haberdar olunur .çözüme acilen kavuşturulması gereken olaydır
eskiden cihazla tek tek kontrolü yapılan ancak sonrasında göz gezdirmeye dönüşen uygulama.
(bkz:buralareskidendutluktu)
üniversiteye elini kolunu sallayan girebiliyor, bir öğrencinin başına bir şey gelse bundan sorumlu tutulması gereken insanlar güvenlik görevlileridir. göz gezdirip geçiyorlar çünkü sadece. bu kimdir, neden buraya giriyor diye bir araştırma yapılmıyor. abartıyorsun diyenler olabilir fakat ben güvende hissetmek istiyorum ki bu da en doğal hakkımdır.
üst düzey güvenlik önlemidir(!). son zamanlarda bunu bile yapmaz oldular.
otobüsle kart göstermeden geçemeyip,yürürken elini kolunu sallayarak geçtiğin değişik ve bir o kadar da ironik sistem.
kartı olmayan teröristlerin tıp fakültesinin yanındaki merdivenlerden rahatça gireceği bir yol varken, otobüste kartsız terörist aramak.
arkadaşımın katü kartı göstererek gayet rahat geçtiği yalandan uygulama
biri de başlık için dememiş ki "imla" heey gidi hey...
hiç kart göstermemekten iyidir
daha öğrenci kartlarını çıkarmadan güvenlikler otobüsü terk eder ve genelde çoğu insan otobüs kartını gösterir. çok ciddiye alınan bir uygulama değildir, yapmak için yapılır!
her defasında otobüs durur ama bir defa bile çıkarmam bakmayacağı şeye ve bakmazda.