çomü

gelişmekte olan bir üniversite olduğunu buram buram hissettiren ama sırf manzarası için bile en dandik bölüme gelinesi yer
çanakkale onsekiz mart üniversite'sinin kısaltmasıdır.

(bkz:çomü)
manzarasına doyum olmayan, kanka ösemde buluşalım sözlerinin havada uçuştugu ve rüzgardan uçarak ulaşım sağlayacagınız bir üniversite he bir de kafedeyimde eski sevgiliyle karşılaşma olasılıgınız yüzde 99dur tabi kalabalıktan görebilirsiniz
2 yıllık bölümü 6 yılda bitirememektir arkadaşlar
tarih bolumunde cince butunleme sinavi olan tek okul herhalde ahshsha
mükemmel kütüphaneye sahip bi üniversite, üniversitem
mükemmel bir manzaraya ve kütüphaneye sahip üniversitemiz.
keşke çan bizim için sadece bir ilçe ismi olmasa dedirten, rüzgarında 50kg altı kızlarımızın uçuştuğu bir kampüse sahip, sessiz, sakin, olaysız canım üniversitem.
dünyanın en güzel üniversitesi ama obs yine çökmüş
dünyanın en güzel üniversitesi, üniversitem...
gitmek istediğiniz yere rüzgar sayesinde varabildiğiniz, manzaraya baktığınızda iyi ki gelmişim dediğiniz üniversitemiz.
çomü`lü olmak sınıfın penceresinden boğazın eşsiz güzelliğini seyretmektir
güzel manzarası, ösem de dağıtılan çorbası, huzurla yayılınan çimenleri
yatay geçiş yapacağım zaten diye başlayıp yüksek lisansımı burada yapayım diye bitirdiğiniz şakir yerin gibi önce dalga geçip ama asla vazgeçemediğiniz tek yer..
arkadaşımla şehir dışında okumayı meziyet sanıyoduk ikimizin puanlarının ortak noktası bu okuldu ve bunu yazdık ama bir şeyden habersizdik. kampüsler farklı bile olsa ne kadar uzak olabilir ki otobüsle ulaşım sağlanır diyorduk. her şehri istanbul gibi sanıyoduk. hiçbir araştırma yapmadan bölümleri yazdık. tercihler açıklandı. ikimizinde çanakkale tutmuştu sevinçliydik evimize bardak takımı bile bakıyorduk. sonra öğrendik ki o bigadaki kampüsteymiş ben merkezde. hayaller suya düştü tabi. bu gereksiz, eğlence anlayışı sadece bira içmek olan,eğlence kapasitesini daraltan şehire yanlız gelmiştik yani arkadaşlar tercihlerinizi yazarken hangi kampüste olduğunu araştırın bizim yaptığımız mallığı yapmayın biga,çan,ezine falan gelir şapa oturursunuz allah korusun yani.
istanbul dışında olan bütün üniversiteler gibi dağın tepesine kurulmuş hiçbir vasfı olmayan bir üniversite. ösemin önünde verdikleri çorba da dünyanın en çirkin çorbası 1 kere deneyeyim dedim denemez olaydım korkunçççç ve çürük malzemelerle yaptıklarından eminim.
yokuş çıkarken ne kadar tıkansam da, o rüzgarda uçuşan saçlarımdan önümü göremesem de sırf manzarası için bile gelinebilecek okuldur çomü.
rüzgarı surat yamultan cinstendir şiddetle dikkat edilmelidir
dört tarafı hayvansever hocalarla ve tatliş şişko kedilerle çevrili, koridorlarında kedi bokuna rastlayabileceğiniz dehşet güzel manzaralı okul
manzarasıyla büyüleyen, dışı sizi, içi bizi yakan dünyanın en güzel üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyemeyen bir üniversitedir.
tercih yapmadan önce aklımdaki tek yer burasıydı. nedenini bilmiyorum ama çok samimi geliyordu şehir olarak. küçük olması ve denizinin olması da ayrı bir harikaydı tabii. iyi ki istanbula ankaraya gitmemişim, iyi ki çomüdeyim diyebiliyorum şu an, bu yüzden çomü mutluluktur benim için
burada okumak bana mutluluk veriyor çünkü hedeflediğim bölümü hedeflediğim tek şehir olan çanakkale'de kazandım. bu şehrin beni kendine çeken bir çok yanı vardı her zaman. büyük şehirlerde yapamayacağımı zaten biliyordum. denizi her zaman yanı başımda görmek bile başlı başına bir mutluluk. dünyanın en iyisi belki hiç bir zaman olamayacak ama dünyanın en güzelidir bence de.
‘ç’öplüğün ‘o’rtasındaki ‘m’anzaralı ‘ü’niversite ye çomü denir. eskiler bilir nasıl koktuğunu.
eğitim kalitesinin öyle yüksek olmamasına rağmen kendini sevdirmek konusunda başarılı üniversite, büyük ihtimalle şehrin güzelliğinden.
çıtır manitadır , çok güzel ama huzursuz edici...
  • /
  • 2