çomü

çomü büyük şehirden ilk geldiğinde beğenmediğin fakat sonra hiç ayrılmak istemediğin şehre sahip yerdir
eğitim fakültesi için yetersiz öğretim görevlisi ve yetersiz eğitim sunulduğu kanaatindeyim. hal böyleyken hocalarımızın zorluyor olması çelişki. bir eğitimci adayı olarak hocalarımızın penceresinden bakamıyorum. üzülüyorum.
kantini çoğu canlıya yaşam alanı olan cânım kale'mizin mektebi
her yeni başlayan öğrencinin mutlaka duvara ve şakirin yerine gittiği üniversitedir, buralara gitmeyen öğrencilerin okuldan kaydı silinir
manzarası için o yokuşu çıkartan okul
insana bilim/öğretim/eğitim namına pek bir şey katmayan fakat bulunduğu şehir sebebiyle huzur ve insanları sebebiyle mutluluk veren üniversite.
mazimiz çok eskilere dayanır çanakkale ve çomü benden çok şey alıp götürdü bende ondan birşey almadan bu şehirden gitmem
istediğim bir bölümü için 1 yıl daha sınava hazırlandığımdır. denizi,insanı,adaları ve taşıdığı mükemmel kültürel mirası içeren şehri için bile sırf tercih edilesidir :)

çomülülerden bile önce buraya damlamış olmam sınavı kaybedeceğim anlamına gelmez umarım sevgili sözlük :)

not: hazirandan sonra editlenecektir (yani, umarım)
terziöğluna yeni gelecek çömlere sesleniyorum, rüzgara karşı sakın tükürmeyin la bebeler
manzarasını kütüphanesini yokuşunu taşını toprağını hiç unutmayacağım üniversitem
yeni keşfettiğim güzel bir sözlük.
zenginlerin dostu olan şehrin güzide üniversitesi.. boğaz manzarasıyla kalplerde taht kuran fakat işleyiş olarak sınıfta kalan bir okul.. (bkz:ders saatinde ders programının değişmesi).. validem ve pederimin tanıştığı okul..
nasıl olurda bu kadar güzel bir manzarası olan bir konumu böyle çöplük bir hale getirdiklerine inanamadığım inanmak istemediğim üniversitemsi.her şehire bir üniversite projesiyle aslında her şehire lise 5 açan hükümetin sıradan bir üniversitesi.üniversitenin eğitim seviyesi yerlerde geziyor.sosyal aktivite ve okulun buna bütçe ayırmaması tam bir rezalet.kimsenin kimseden haberi yok çiftlik gibi olmuş herşey.zaten eğitim kalitesi olarak dünya sıralamasında listedeki en son sırada olmamızın bir sembolü olabilir çomü.
öğrencilerine rüzgarla ulaşım sağlayan tek üniversite...
seneye gelmeyi düşündüğüm güzide üniversite oradaki ablalarım abilerim bilgilendirirse özelden sevinirim
manzara olarak cidden harika ama eğitim açısından belli sıkıntıları var bence ayrıca şu ana kadar nedense (bölümünden kaynaklı olarakta olabilir)liseye okumaya devam ediyor gibi hissediyorum
okurken de kıymetini bildiğim, fırsat olsa tekrar dönmek istediğim yılların geçtiği yer.
10 yıl boyunca içinde bulunduğum üniversitedir. kader bizi ayırdığı için bitmeyecek bir sevdaya dönüşen duygudur. gençliğimdir. hayallerimdir. beni ben yapan yerdir. duygusal bağım olan üniveristedir.
7 yıl boyunca her gün ağlatan, 7 yıl sonra ise her dakika ağlatan üniversite. sadece okul değil, yuva, dost, özlem ve aşk. her şeyi orada yaşadığım mezun olunca hepsini elimden alan şehrimin en güzel manzarası..
  • /
  • 2