dar alanda kısa paslaşma

n direnmesi ile kısır bir döngüye dönüşen bu tutku, gelgitlerle sürüp gider. hacı’nın ona olan aşkını aynur’un dışında kimse bilmemektedir.
kendilerine profesyonel bir kulüp olma yolunu açacak olan amatör kulüpler şampiyonluğu’nu kazanmak, önlenemez bir tutkuya dönüşür esnafspor için. ülkü spor’un yakışıklı ve hırslı yöneticisi cem’in (uğur polat) transfer etmeye çalıştığı genç ve yetenekli bir futbolcu olan serkan (rafet el roman), ülkü spor’a kaptırılmadan alelacele transfer edilir .takımın uzatmalı kalecisi suat (erkan can), mahallenin genç ve güzel kızı nurten’e (şahnaz çakıralp) aşıktırnurten ise bu tutkunun farkında değildir. serkan’ın transferi takımdan çok mahallenin genç kızlarını etkilemiş, kızların özellikle de nurten’in takıma ve maçlara ilgisini arttırmış evlerinin pencerelerinden takımın antrenman ve maçlarını büyük ilgi ile izlemeye başlamışlardır. nurten’in takım arkadaşı serkan’a olan ilgisi de bardağı taşıran son damla olur suat için.
"alıntıdır"
rafet el romanın da ekran karışına geçtiği 2000 yılı yapımı bu film de erkan can ve savaş dinçer adeta oyunculuk dersi vermiştirler
kontra atak seven biri olarak pek tercih etmiyorum.
mahallemde çekilmiş filmdir. hatta esnafspor'un renkleri mahallemin futbol kulübünün renkleriyle aynıdır.