deli

akıl ve ruh dengesi bozulmuş olan, akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayan kişi.


bende çomü sözlüğün delisi. buralarda yalnızım kafamda kukuletam elimde sopam lalalalalalalallaaaaa diyerek geziyorum buralarda. buralar benim gibi bugün. temiz delirdim arkadaşlar.
birçok kez kafayı sıyırdım, birçok kez delirdim, delirmenin bokunu çıkardım. ama bunu en temiz en trajikomik haliyle yaşamak var. tertemiz delirmek. artık deli diyen de hakkıyla deli desin.
bu tam olarak 2 aşamada gerçekleşti... çok sevdiğim biriyle yollarımı ne ayırmışım ne de ayırmamışım salakça bir durum, işte o akşamın ilk saatlerinde omzumda kocaman bir yükle eve geldim... sakalına tükürdüğüm giderken bana halil sezai’den alıntı yaptığından açmışım sonbahar’ı mutfağın tam ortasına çekmişim sandalyeyi oturuyorum. yok dedim bu böyle olmaz. 1 kilo patatesi tencereye koydum ocakta kaynatıyorum, heh dedim oturacaksan bir işe yara... kaynadı kaynadı durdu, ben günlerce o patatesi yedim... ne iğrenç... yeterince temiz bir gidiş olmadığından tam deliremedim. bir delirmeyle diğer delirme arasında kaç gün vardı hatırlamıyorum ama pijama üstüne klasik ceketlerle çöp atmaya gidecek kadar delirdim. delirmenin sonundaki detayı herkes şimdi öğreniyor, buraya dikkat. arkadaşlar ben delirdiğimle onu bir daha son görüşüm olduğunu, son sarılmamdan sonra eve giderken ekmek alıp yolda ezhel-pavyon dinleyince anladım. doğarken mi delirdim bilmiyorum ama eminim ki o son delirmem değildi, bu da öyle muhtemelen.
toplum tarafından normal olmayan kişilere verilen genel ad. bunu lise yıllarımdan beri o kadar çok duydum ki bir yanımın gerçekten delirmeye başladığını hissettim. neden deliyim ne farkımız var diye sormaya sorarken bir adım daha deliliğe yaklaştım.
aslında deli demelerinin sebepleri de çok yersizdi bence ilkokuldan beri kadının bir obje olmadığını savundum çevremdekiler benden uzaklaştı.
lise yıllarımda sevişme hikâyeleri anlatılırken çevremde bunun yanlış olduğunu savundum bir siktir git delisin amk gibi sözlerle dışlandım.
aslında deli doluyumdur fikirlerim değişebilir yanlışlarım olabilir ama savunduğum şeylere yürekten bağlıyımdır.
işte bu sebeplerden deli diyorlar.