diş teli

bir ortodonti tedavisidir. dişlerin estetik ve bazı durumlarda işlevsel olarak yetersizliğini tedavi etmek için dişlerin üzerine yapıştırılır. teller gerilir ve uyguladığı basınç zamanla dislerin yer değiştirmesini sağlar.

mart 2015’ten beri takıyorum, çıkmıyor allah çıkmıyor!
ortaokul son sınıftan lise üçe kadar taktığım diş düzelten aparatlar bütünüdür. benim dişlerden iyi sonuç aldıktan sonra kardeşimi de götürdük. kız 3 sene taktıktan sonra çıkmasına 1 ay kala diş doktoru fetöden içeri alındı. kardeşim de hevesi kursağında öylece kalakaldı. sonrasında başka doktorlara sevk edildi. yanlış tedavi uyguladığı çıktı ortaya bir de bunun üzerine 7 ay daha uzadı tedavisi. ne yalan söyleyeyim adam iyi para basıyordu ama bir günde hop hepsi uçtu gitti.
ayrı bir sempatikliği vardır kanımca diş teli takan insanların. sanki hepsi dolu doludur, farklı insanlardır. nedensiz bir şekilde hep özenmişimdir küçüklüğümde.

t: ortodontik tedavide diş üzerine yapıştırılan ve üzerinde tellerin geçebileceği oluklara sahip olan aygıtlardır. çoğunlukla paslanmaz çelikten üretilmiş olup, seramik ve plastik malzemeden de yapılmaktadırlar.
çoğu böyle arkadaşıma alüminyum ağazz dediğim doğrudur:)
millet 5 6 sene taktiği teli 1.5 sene takip çıkartarak doktoru bile şaşırtıp tıp dünyasına adımı yazdırmadım değil. rekorun da böylesi aq
minyon tipli olan kizlar icin tatlilik abidesi
diş fırçasından daha etkilidir.. (bkz:vatan haini)
minyon kızlara çok yakışan diş tedavi yöntemidir. hoşlandığım 10 kızdan 8inin diş teli olduğunu farkkettim. bence aksesuar olarakta takılabilmeli.
ortaokuldayken koskoca okulda sadece bende olan zımbırtı. ayda bir kontrole gittiğinizde o telleri sıkar doktor. sonra 1 hafta ağlayarak yemek yersiniz... tel takanların gözü yaşlı...
not: tedavi bittikten sonra içten tel taktırın aksi takdirde dişlerin tekrar kayma ihtimali yüksek
diş teli takan kız tatlişliği
taktıramadık aney, yarı dişlek geziyorum ortalıkta
İletişim - Kurallar