doctor who

53 yıldır devam eden, benim de yaklaşık 12 yıldır izlemekte olduğum bbc yapımı dizidir. 1963 yılından 1989 yılına kadar süren klasik seri olarak anılan sürenin ardından iptal edilmiştir. ancak kitaplar ve audio dramalar sayesinde hayatta kalmaya devam etmiş, 1996 yılında diziyi amerika'da tekrardan başlatmanın önünü açmak amacıyla bir tv filmi yapılmıs ancak amerika'da istenen ilgiyi yaratamadığı için 1996dan 2005 yılına kadar tekrar sadece kitaplar, çizgi romanlar ve audio dramalar ile hayatına devam etmiştir. 2005 yılında russel t davies tarafindan geri getirilmesinin ardından şu an tvde 37.sezonu beklenmektedir.
zamanında cnbc-e kanalında yayınlanan dizi. konusu gayet iyi. izlenir.
hayal gücümü zorlayan bir yapım. severek takip ettiğim, her doktorda ayrı detaylara takıldığım dizidir..
uzun bir süre dalek sesiyle 'exterminate' diye bağırmama sebep olan dizidir
galiffrey falls no more bölümüyle aklımı almıştır.
kesinlikle izlenmesi gereken bilim kurgu dizisidir.
nickim de doctor'un geldiği gezegen olan gallifrey'in bulunduğu galaksinin ismidir(kasterborous)
aşık olduğum, adam akıllı takip ettiğim tek dizi olabilir. kimileri 11. doktordan sonra bozduğunu söylese de bence yeni başlıyoruz.
yabancı dizileri takip etmeye başlamama sebep olan dizidir. bütün doktorları ayrı ayrı sevmem sebebiyle herhangi bir doktor değişiminde kopuş yaşamayışımı iyi bir şey olarak yorumluyorum.
yıllarca izlediğim,devam etse yıllarca izleyeceğim dizi. david tennant ve matt smith'in harikalar yaratmasına şahit oldum.

 spoiler!
dizide doktor'un ırkının yani zaman lordlarının cinsiyeti olmadığı söyleniyordu. çıkacak yeni sezonda doktor bir kadın formunda olacakmış. hadi hayırlısı...
yıllar önce klasik seriyi izlemeye başlamıştım. cengiz hanın olduğu sezon yani 3. sezonu kayıptır. sadece ses dosyası vardır. onun dışında tüm sezonlar çoooook iyidir. yahu hakkatten kim bu doktor dedirten dizidir.
feministler kazandı.. kaç yıllık diziyi heba ettiler.. en baştan başlayacaktım lan o diziye..
11inci sezonunda yapımcı değişiminden sonra sosyal sci-fi dizisi olmuş, öğretmeyi ve hayal kurmayı amaçlatmakla 1963 yılında yayına başlayan en uzun soluklu sci-fi dizisi olarak rekorlar kitabına giren favori dizilerimden birisidir