doğum günleri neden kutlanır

binlerce dunya yili icerisinden herhangi bir yilin herhangi bir ayinda sacma sapan gunlerinin tekinde sans eseri dogdumuz gunu neden pastalar bilmem hediyeler alarak ya da vererek onemli hale getiriyoruz? yasamimizi bu kadar kiymetliyse,bunun sebebi ne? sizce bu kadar onemli miyiz? ulan zaten goz acip kapayana kadar cekip gidecegiz bu sevinc cok yersiz degil mi sevgili yazarlar?
napalım ağlayalım mı adaş??? ağzımızın tadıyla iki eğleniyoruz
aslında dünyaya getiren kişi tebrik edilmeli o gün. kadın taşısın, binbir zorluk çeksin sonra o günü biz kutlayalım yok ya. ben genelde doğum günlerimde anneme hediye alıyorum beni dünyaya getirdiğin için teşekkürler diyerek. sizde öyle yapın, inanın çok daha anlamlı.
ulan ben doğmuşum, niye kutlamayayım manyak mısınız
dogum gunlerim hep aceleye denk geliyor, acaba dogumum da mi oyle oldu diye dusunurum hep
kendini bu kadar değersiz görüyorsan kurşunun tanesi 50 kuruş kardeş.
aslında olay tamamen sistemin bizleri tüketici toplum yapmak için yaptığı girişimlerden bir tanesi nasıl ki sevgililer günü babalar günü anneler günü kutlanması yersiz ise bu da tamamen farksız amaç kişinin kendini özel hissedip o güne özel daha pahalı şeyler tüketmesi. insan yaslandığı için bedeni güç kaybettiği için mutlu olamaz normalde. kişinin kendini değerli hissedebilmesi için kendisini tanıması gerek birazda diye devam edip gider bu konu.
bizi bu dünyaya getiren ebeye ağız dolusu küfretmek için
doğmak bi marifet değildir , size fikriniz ayrılmamış veya siz bi emek harcamamissinizdir , o yüzden doğurma günü başlığı altında anneler için paralar kesilmeli iyimi dogurmussun diyerek onlar adına kutlama düzenlenmeli
böyle bir gün ışığı bu dünyaya nadir gelir
bir sevgilisi ve bir annesi olan bir erkek, yılda ortalama 7 hediye ve bir o kadar çiçek alıyor. bunun parası en önemsiz kısmı; bir de bunu düşünmesi, tekrara düşmemesi falan var ve kendisinin yarımağız adama sayıldığı tek gün doğumgünü.. kendi hesabıma, yedirtmem arkadaş.
tek nedeni karşıdaki insanları masrafa sokmak