e-devlet soyağacı uygulaması

atalarım asırlar önce mis gibi çanakkale'yi bulmuş bırakmamış haliyle. has çanakkalelinin zor bulunduğu su dünyada 7 göbek çanakkaleli çıktık. vatana millete hayırlı olsun
resmen rusum ayol :d cyka bylat
1 tane bile samsun ve ordu dışında şehir çıkmayan,benim için hiç sürprizi olmayan uygulama,7 göbek karadenizliyiz maaşallah (dogma büyüme aydınlı oldugumdan tam bir egeli hissetmemi bir kenara bırakıyorum tabii )
samsun'da başlayan amasya ve trabzon'da devam eden ecdad macerası o değil benim ilk ebem nasıl 1303 yılında doğup 1909 yılında ölmüş ya bu nasıl bir yaşam hevesi
ailemde ali ayşe emine ve mustafa isimlerinin neden revaçta olduğunu anlamlandıramıyorum neyse ki değişiyorlar
insanların senin soyunu s.... demek yerine soyundaki isimleri sayarak s... demesine yarayan güzel bir uygulama
98’de göçtüğümüz için soyumuzun sadece 3 kişiden oluştuğunu gördüğüm uygulama. büyük büyükler bulgar’daydı hep.
babaannemin dedesinin hala sağ olduğunu gördüm ahahshsj
18 kişi çıktı rekor bende sanırım, milletten duyuyorum 8 kişi zor çıkmış (:
hâlâ bildirim beklediğim uygulama
soy ağacına göre nesillerdir sinop.hiç çıkmamışlar.hep de aynı yer ya.dede hiç mi sıkılmadınız yüzyıllar boyu?hiç mi gezip dönelim demediniz?bizden daha sinoplu tek kişi diyojen galiba.
soyunu öğrenip off yabancıymış benim atalarım diye övünen yahut bok mu vardı da şuradan gelmiş atalarım diye dövünen, bunu orada burada paylaşan kim varsa engelleyip gereksizleri azaltmamı sağlayan uygulama.
bütün sülalemin ayvacık (samsun), erbaa (tokat), akkuş (ordu) üçgeninde döndüğü soy ağacı. bermuda şeytan üçgeni mübarek.
malatyadan dışarı tek adım atmamış olmamız gözlerimi yaşarttı
insan bir yerlere gidip gelir. köyden bile çıkmamışlar. sadece komşu köyden gelin gelmiş o kadar.
7 göbek çorumlu olduğumu öğrenmemi sağlamış uygulama. öğrenmesem de olurdu.
çökmesi ile birlikte çok kişinin canını sıkan uygulama.
olum ben ermeniymişim dedirten uygulamadır
belki aile geçmişim ile ilgili enteresan şeyler öğrenirim diye onlarca kez deneyip sonunda, 1867’den bugüne kadar herkesin doğma büyüme çanakkale’li olduğunu öğrendiğim uygulama. tişikkirlir e-devlet, tişikkirlir canım ailem, beni aşırı şaşırttın..
çok kral bir hizmet,bir çok ülkücünün ocağına incir ağacı dikmiş(hem mecaz hem gerçek anlamda) bir çok insanı mutlu etmiştir.

peder bey zaten iranlı,ama anne tarafımın 19.yüzyıldan beri çanakkale kökenli.(lapseki) olduğunu bütün sülalemiz yeni öğrendi. yıllardan beri kendimizi bulgar göçmeni,muhacır diye bilirdik. teşekkür ederiz e-devlet.
ya bende bilgileriniz görüntülenemiyor. lütfen nüfus müdürlüğüne falan gidin yazmışlar da. bu soysuzluk durumu bir tek bende mi var. yoksa başka soysuz arkadaşlar da var mı?
bazı sırların yanlışların yada yalanların mumunu söndüren uygulama..
hoşuma gitti giritli olduğumu tescilledim darısı diğer göçmenlerin başına..
son anda çeçenlikten döndüğümü fark ettim.