e spor

ülkemizde yeni yeni gelişen özellikle league of legends oyununda bir çok seyircisi olan spordur.
sadece leauge of legends, dota2, csgo konuşuyor bu aralar. starcraft ve heroes of newerth i bilmez herkes.
elektronik spor, organize video oyunu yarışmalarına verilen isim. oyunlar, genellikle profesyonel oyuncular arasında profesyonel organizasyonlar ile düzenlendiğinde bu ismi alır.

gerçek bir spor mudur tartışılır. çünkü sporun tanımına baktığımızda bedensel hareketlerin ortak adı olarak geçiyor. bunun yanında eğlence, yarışma amaçları da var. sanırım e-spor diğer amaçları kısmına giriyor. tam olarak bir spor dalı mıdır şüpheliyim.
spor değildir. spor ise, sporcuların çoğu hareketsizlikten obez olmuş federasyon el atsın bu duruma bir kaide bir kural getirilsin.

eğer bu işten para kazanmıyorsan iki el at çık, sabahın altısına kadar zombi gibi bakma ekrana... zaten feedliyosun...

gevur ellerde bağımlılarını tedavi ediyorlar, bizim ülkemizde cahil ebeveynler "çok güzel bilgisayar kullanmak biliyor " diyorlar.

hanım hanıııım , bizde gamer olduk ama hiç böyle şeyler yapmadık elhamdülillah !
iyi para varmış diyorlar
bu işten para kazananlara saygım var gerisi amelelik
eskiden futbolu,basketbolu takip eder gibi haftasonları lol maçlarını izlemekten oldukça zevk aldığım yükseliş gösteren yeni spor dalı.
spor, önceden belirlenmiş kurallara göre bireysel veya takım halinde yapılan, genellikle rekabete dayalı yarışma ve kişisel eğlence veya mükemmelliğe ulaşmak için yapılan fiziksel veya zihinsel aktivitedir (bkz:vikipedi)

elektronik de olabilir,zihin gelişimine yararlıdır.
bir zamanlar profesyonel olarak yaptığım iş iyi parası var tavsiye ederim
yıllar önce söverek tanımlasam da son bir yıldır müptelası olduğum, futboldan sonra dünyanın en iyi über spor dalı.basket tenis golf gibi vasat spor fanları falan ötede oynasın.5v5 hayvan gibi league of legends oynayan asosyal piçleri seyrederken heyecandan boğulacak gibi oluyom bazen.akşam maç var diye arkadaşlara işim var dedim maça kadar biraların soğumasını bekliyom...royal kaybederse bi kutlama turuna çıkılabilir evet böyle bişey yapabilirim...koskoca modum sonuçta ne istersem yaparım amk....
31ci ergenlerin kendini avutma şekli
dota2 bağımlılığım bile bu mevzuya anlam vermeme yardımcı olmuyor...
sporun sadece fiziksel aktiviteye olduğunu sanan özürlüleri gösteren başlık, satranç da spor kardeşim hayatında beyin jimnastigi diye bişey duymadinmi