ehliyet

uzluk, ustalık, yeterlik. bir kimseye, belli bir konuda yeterli olduğunu belirtmek için ilgililerce verilen belge.
lakin bizim çok sevgili ülkemizde sadece erkeğe mahsus olduğu düşülmekte. kadınların asla ehliyet alalarını istemeyen, trafiğe çıkmasınlar diye bir taraflarını yırtan bir kitle var. ve bir kadın olarak sizinle savaşmak çok zor. çünkü siz eğitilmez iflah olmaz varlıklarsınız.
ahl(arapça) yani türkçe ehil kelimesi; layık, kalifiye anlamı taşır. ehliyet ise yeterlilik anlamında olmakla beraber aynı zamanda sürücü belgesi anlamına da gelir.
yeterlilik belgesinin parayla çarpılmış hâli..
direksiyon dersleri açısından ehliyet kurslarının çok donanımlı olmalıdır. bunun nedeni eğer pratik yapacak elinizin altında araç yoksa ciddi sıkıntılar sizi bekliyor demektir.
https://www.ehliyetruhsat.com/
şu sıralar alsam mı almasam mı arasında debelendiğim mali değeri baya yüksek diktörtgen kart :))
alalı 6 yıl oldu. 18 yaşıma girer girmez heyecanla gidip yazıldım. her yıl en az 6 ay aktif araba kullanmışımdır. henüz bir kere bile ehliyet soran olmadı. :)
çocukluğumdan beri hevesim vardı motora, ehliyet kursuna yazıldım ve son hakkımda aldım. şunu belirtmek isterim ki sizin arabayı/motoru ne kadar iyi kullanıp kullanmadığınızdan çok kurallara ne kadar uyup uymadığınıza bakıyor komisyon. hocamın da dediği gibi "bu bir kurallar sınavı"
İletişim - Kurallar