ekonomik krizin kadınları ilgilendirmemesi

artan dolar kuruyla birlikte sosyal medyada isyanda olan hanımefendiler görüyorum. en büyük derdi alacakları yabancı makyaj malzemelerine gelebilecek zam olan kadınları hiiiiç mi hiç ilgilendirmeyen meseledir dolar euro falan filan.

neyiniz zarara uğradı yani h&m den aldığınız tişört şimdi daha mı pahalı ?
zara pantolonlara ekstradan 40 lira daha mı bindirdi ne oldu yani ?

bırakın iş hayatının bizzat içinde olan erkekler ve yatırımcılar düşünsün bu dolar kurunun ülke ve iç ekonomiyi nasıl etkileyeceğini...
keşke tek derdimiz makyaj malzemesi olsaydı da rahat olsaydık. kriz zamanlarında neler yaşandığını ailemi nasıl etkilediğini gayet iyi hatırlıyorum. tekrar bi kriz yaşanması yine dibe çöküş demek. ben okumak için çalışırken okumayı bırakıp çalışmak zorunda kalmak istemiyorum. çünkü okumazsam daha kötü şeyler olacak. bu ülkenin ekonomisi bir an önce düzelir umarım.
(makyaj çok yapmam, ihtiyacım olanı alırım. kıyafetlerim de pazardan daha alırım ya da kendim dikerim.) kadın erkek eşitliği diye zırvalamayacağım. hak olarak eşitiz ama yapamayacağımız çok şey var evet. umarım artık yanlışa gitmeyiz.
fasılcı yazmamış ben yazayım, ekonomik krizin etkilemediği kadın tipi, tek kullanımlık olanlardır.. bahsettiğimiz tür mekandan mekana, topluluktan topluğa sadece erkeklerden geçinerek hayatta kalan tiplerdir.. bu türün özelliklerinden birisi de "ilk hesabı erkek ödemeli" dedikten sonra "hesabı her zaman erkek ödemeli" sözünü benimseyen tiplerdir..
diğer kadınlar.. bizimle beraber ağlayabilir.. dolar daha çok çıkacak..
tek derdi seks olan arkadaşımızın böyle saçma bi düşünceye sahip olması hiçbirimizi şaşırtmamistir bence. varsın sen böyle düşünmeye devam et umarim krizin acı yüzüyle hiçbirimiz karşılaşmayiz
yanlış tespit. her anım işbank/garantione/forex arasında gidip geliyor.
artık bir çok kadını net etkiliyor. gelen %60vergi zammı ile yüzlerine badana yapamayacaklar a bide şey var erkekler iki kadeh yerine bir kadeh ısmarlar artık %140 alkol vergi zammından sonra.
 spoiler!
bu yazdığım tabi ki tüm kadınlara değil ama biliyoruz ki böyle kokonalar var. bende bir kadınım sonuçta. herkes aynı değil
neden kadınlar bu ülkede yaşamıyor mu?
ekonomik kriz bile 'cinsiyetleştiriliyor' bu ülkede şaka gibi