eldeki notları paylaşmamak

senenin başından beri derslere geldin not tuttun.diğerleri sen not tutarken imzasını attırıp uyudu.emek verip tuttuğun bu notu paylaşmak istememeni anlarım.
ulan eline geçen önceki sene sorularını neden saklıyorsun sığır?! paylaş işte arkadaşların da faydalansın.zaten herkese bir şekilde ulaşıyor o notlar.
(bkz:başkasına verme sakın denen notun herkese ulaşması)
çan sistemi olmayan bir okulda not vermeyen arkadaşlar kahpedir. kimse kusura bakmasın hepimiz öğrenciyiz. gerçi beni sevmiyor da olabilir. swh
neden yapıldığını anlayamayacağım olaydır. eğer elimde çok güzel notlar olsaydı ve ihtiyacı olan birisi varsa tereddüt etmeden verirdim. karşındaki insan gerçekten o kadar mutlu ve sana karşı müteşekkir oluyor ki insan ister istemez mutlu hissediyor.
ana avrat sövülesi eylem. oysa ben bendeki notları ne güzel paylaşıyorum, bir bok da eksilmiyor benden. buradan sınıfımdaki cani kızlara sesleniyorum. allahsızlar.
hal ve hareketlerini beğenmediğim tiplere karşı gerçekleştirdiğim eylemdir. ama benim paylaştığım kişilerin de o insanlara benim notları ulaştıracağını bilerek yapıyorum bunu. maksat benim vermemiş olmam yani. yine de böyle şeyler paylaşışabilir sıkıntı yok. en yakın arkadaşından bile not sakınanları kınıyorum. merak etme sen çalışkansın zaten yüksek not alacaksın bırak da arkadaşın sınırdan da olsa geçsin o dersi.
yine canım sözlük yazarlarımızın tek boyuttan yaklaştığı başlıktır. not vermeyen arkadaşları bencillikle ve daha canice tavırlarla suçlamışlar. bencillik nedir yahu? bir insanı sınavdan sınava hatırlamak bencillik değil de nedir? siz zannediyor musunuz o insanların tek derdi not. hayır değil. sınıfta bir çokları tarafından umursanmayan ezik, inek diye tabir edilen bir öğrenci sadece sınavdan sınava hatırlanıyor. onun kalbinden geçenleri anlayabildiniz mi hiç? tek yaptışınız "ayy not istedim vermedi" demek oldu. sabah sınıfa girdiğinizde günaydın demediğiniz insanları sadece fotokopi makinesi olarak görmek ne kadar ahlaklı. bencillik bir insana sadece çıkar için değer vermektir. eğer birisi size not vermiyorsa önce kendinizi sorgulayın. acaba nerede hata yaptım diye. hatayı başkasına yüklemek o kadar kolay ki.
hiç unutmam okula yeni kayıt yapmışım yurt ararken de 1 hafta geç gitmeye başlamışım okula. adamdan not istedim sırf notunu vermemek için milyon bahane saydı adam. napmış olabilirim aq şaka mısın altı üstü fotoğrafını çekip geri vericem.
metnin ana fikri: bencil olmayın, burada yarış içinde değiliz, notları verebilirsiniz çekinmenize gerek yok.
rekabetin olmadığı bir ortamda yapılması gerçekten çok saçma olan eylem. not isteyene gıcık oluyorsunuzdur o ayrı mesele.
karakterden yoksun insanların yaptığı eylem
okul zamanı çok kez yaşayacağınız bir durumdur.
bencil insan davranışıdır.
bir de doğrucu insan davranışıdır. elinde olduğu halde çalışmayan kişilerin biraz daha düşünceli olup kendileri için daha çok çalışmalarını istiyor olabilir.
evet bu benim istemsizce yaptığım bir hareket. okula gidip karmakarışık not tutarım daha sonra notları temize geçerim ve sadece sevdiğim insanlarla paylaşırım. eğer çok ısrarcı olunursa karmakarışık tuttuğum notları atarım. şimdi şöyle bir şey var ben başkasının tuttuğu notu zaten anlamıyorum kolay kolay da not istemem kimseden. buna karşılık olarakta kimse benden not istemesin. derse gidip not tutmaktan başka ne görevimiz var ki? elalemin tuttuğu nota sulanmayın. derse gidin anlayacağınız gibi notunuzu tutun.
iki aydır mod seçimi yapan ve hayla açıklamayan adminler gibiler hatta kesin,kesin..
geleceğin tipik müdür yardımcısı profili amk gözlüklüleri
not vermemek benim için medeni bir davranış oldu çünkü ben sahte not hazırlayan bi ademoğluyla tanıştım asıl psikopatlık galiba budur