elon musk

- falcon heavy
- spacex
- çağımızın dehası
tesla marka arabasını marsa yollayan bir 21.yy kralıdır..
ülkemizde anıtkabir fotoğrafını paylaşmasıyla hızla tanınan. spacex'in kurucusu, tesla motors ve paypal'ın kurucu ortaklarından olan mucit abimiz.
uzaya araba gönderen eleman.
dünyada 200 ülkede geçerli sanal ödeme sistemi olan paypal'i geliştirmiş ve bunu 1.5 milyar dolara satmıştır
bu satıştan kazandığı nakit ile bir roket fabrikası (spacex), bir enerji firması(solarcity), bir de otomotiv sektörüne (tesla) harcamıştır.
bir sözü efsaneler arasındadır " neyi bilmediğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok"
daha detaylı bilgi için bkz
adını gelecekte daha sık duyacağımız zeki, çalışkan, başarılı insan.
kesinlikle azimli kararlı ve başarılı bir bilim adamı
uzaya luzumsuz yere araba fırlatan , yaşadığınız dünyanın bir simülasyon olduğuna inanan girişimci . bilim adamı olmadığını bilmek gerekir , elbette bilime çok ciddi katkılar sağlamış bir şahıs , tesla motors ve space-x in varlığı bile yeter fakat o arabanın orda olmasının insanlığa ne gibi bi faydası var günlerdr bunu düşünüyorum
(bkz:kimse de demiyor ki aga bu nedir ?)
tuli arkadaşımız o arabanın uzayda olmasının insanlığa yararı ne demiş. adam uzaya kendi tasarladığı teslayı gönderiyor david bowie'nin şarkısını çalarak mars'ın yörüngesine doğru ilerliyor, yolladığı roketlerin ikisi başarılı bi şekilde dünyaya iniş yapıyo ve yorum olarak insanlığa faydası ne bunun yorumunu yapabilmek anca dar vizyona sahip birinin yapabileceği bir şey. yararını görememek yarattığı farklılığı görememek nelerin gerçekleştirebileceğini görememek. insanlığa olan faydası şu ki bu adamın yaptığı dünyada bir ilk. daha önce görülmemiş bir şey yaptı ve bu gerçekleştirdiği olay onun ay'ın üstünde yeni bir uzay istasyonu kurmak, uzaya yeni bir telekom ya da casus uydu taşımak ve uzayın derinliklerinde farklı noktalara insanları getirip götürmek gibi hayallerin de gerçek olabileceği umudu işine yarıyor.
her söylediği troll sanılan fakat doğru çıkan teknoloji kralı.. en son alev silahı çıkarttı
orada ki asıl amaç teslayı uzaya götürmek değil roketlerin hasar almadan dikkat bir şekilde geri inmesiydi ve gönderdiği 3 roketten ikisi sorunsuz bir şekilde iniş yaptı. bunun en basit faydası, insanların uzaya seyahati için çok önemli bir ilerleme.
bitcoin gibi balon çıkacağını düşünenlere kapak yapan zeka ürünü insan.
yaptığı sadece uzaya bir araç yollamak değildir. dünyayı kucaklamıştır.

güney afrikalıdır. ve yolladığı araç bir ingiliz olan david bowienin şarkısından isim almıştır. radyosunda da david bowie şarkısıyla yollanmıştır. david bowieyi bilmeyenler için uzay delisi bir insan olup geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmiştir. bowie yaşasa ve bu olayı öğrense oturup ağlayacak kadar duygulanır. müthiş bir jest

aracın torpidosunda douglas adams'ın otostopçunun galaksi rehberi kitabı bulunmaktadır. araçta yazan don't panic yazısına dikkat eden olduysa, o yazı da bu kitaba bir göndermedir.

ek olarak aracın üzerinde made in usa yazmamaktadır. made on earth by humans yazmaktadır. başarısını birilerine mal etmektense hepimize etmiştir.
başarılı bir girişimci jet fadılın gençliğine benzetiyorum
spacex adlı şirkette roket indirip kaldırıyor. şaka maka bu uzaydır rokettir bu işlerin maliyetini epey bir azaltmıştır.
bir gün artık kandıramayacak insanları. şirketi batınca bakalım ne yapacak.