erasmus

diğer üniversitelerde yapılan erasmus sınavlarına göre daha fazla aşamalı (3) olan ve üniversitemizin sınavı kazanıncaya kadar kasan bir sistemi (p.s. bu dönem karvinaya gidiyorum erasmus aro ekmegini yicez)
ben de şuan erasmus sınavina çalışıyorum ve sınav hakkında zerre bilgim yok
bilgisi olan giden bilgi versin de bizde yararlanalım ya
eğitim ve kültürün yuva yıkan cinsidir. nice çiftlerin tek kalma sebebidir.
bölümden bir kişiyi gönderirler o da yabancı uyrukludur bu böyledir :))))
çok güzel, yararlı bir olaydır ama ben başlarken heveslenmedim, son sınıfım hala bir hissim yok bu konuda. ingilizceciyim bir de. hayret bişi
arkadaşlar sınava hazırlananlar için ek bilgi girmek isterim; sınav reading, writing, speaking olarak 3 bölümden oluşur. writing bölümünde 120-180 kelime kullanarak bir kompozisyon yazmanız isteniyor, reading bölümünde yanlış hatırlamıyorsam 20 soru soruyorlardı 4 tane ana metin verip ona göre 5 soru soruluyor test şeklinde oluyor bu aşama, son aşamamızda speaking bundada 2 tane gözetmen size değişik sorular soruyor ve birebir ingilizce konuşmak durumda kalıyorsunuz. sınava gireceklere şimdiden başarılar :')
antin kuntin bölümlerimizin fransa'ya italya'ya hatta isviçreye gittiği ama ismini vermek istemediğim bizim bölümün hep ezik ülkelere yollandığı moral bozan bir sınavdır.
üniversitede iyi ki yaptım dediğim tek aktivite olabilir kendisi, her ne kadar bürokratik prosedür sürecleri can sıksa da kesinlikle uğraştığınıza değer.

ayrıca comü icin gözlemlerime göre sınavı kazanmak gayet kolaydır.
yabancı dilin yetersiz oluşundan ötürü bari farabi ile şehir dışına çıkanlarda var.
herkesin öğrencilik hayatında en az bir kere edinmesi gereken tecrübe, değişim programı.

yurt dışına bir şekilde çıkılır ama öğrenciyken yurt dışında olmanın verdiği keyif, kesinlikle sözcüklerle ifade edilemeyecek kadar güzel bir duygudur. özellikle charles üniversitesi (prag) öğrencisiyseniz, bahsi geçen duygu kendini 2'ye katlar.

bu yıl -10 puanla girdiğim sınavdan da başarıyla çıkarak bu kez önümüzdeki dönemde jagiellon üniversitesi (krakow) öğrencisi olma tecrübesi edineceğim. detayları oradayken aktarırım.
türkiye'den kaçma yollarından sadece birisi.. gerçekten okumak isteyenlere önerilir..
"kanka orda merhaba demiyolar hi diyolar anlıyomusun abi avrupaaaa yhaaaaaa" tam olarak erasmusla yurt dısı yapan arkadaş muabbeti
dalyarak bir hocamın 'erasmus fuhuş uyuşturucu ve alkol demek yeaaa ihihihihii" betimlemesiyle kendisine 0 saygım kalmıştır. gidin arkadaşlar çok güzel anılar birikiyor. gidin ve sevişin. ayrıca bira sudan daha ucuzmuş